Dôsledok práce bývalého manažmentu spôsobil problémy

Dôsledok práce bývalého manažmentu spôsobil problémy

Brankár Verkič musel na  návrat počkať

Čo ešte včera vyzeralo celkom sľubne, napokon neplatilo. Návrat brankára Svetislava Verkiča do zostavy Tatrana Prešov sa odložil. Kým Čiernohorec Žarko Pejovič  formality pre pobyt a prácu v slovenskom klube už stihol obnoviť, Srbovi Verkič sa to v Belehrade napokon nepodarilo.          

PREŠOV. Obom spomenutým legionárom v službách Tatrana Prešov končili povolenia k pobytu u nás ešte koncom minulého roka. Aj keď na to upozorňovali, ich vybavovanie začalo neskôr ako pôvodne malo. „Všetky ťažkosti s obnovením týchto formalít, toto  je dôsledok práce predchádzajúceho manažmentu,“ už bez okolkov povedal majiteľ klubu Miloslav Chmeliar.

B. Benko: „V piatok by už mohol byť späť“

Nový manažment klubu osemnásobného slovenského majstra má teraz čo robiť, aby veci dotiahol do zdarného konca. V prípade Žarka Pejoviča sa to podarilo. Rovnako promptne dotiahli v Tatrane Prešov prestupové náležitosti čerstvej posily, reprezentanta Slovenska z maďarskej Tatabánye, pravého krídelníka Tomáša Urbana. „V prípade brankára Verkiča to vyzerá tak, že do piatku ho tu „musíme“ mať,“ tvrdil nám včera predpoludním generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko, ktorý túto agendu“ dáva narýchlo do poriadku. „Vybaviť cudzinecký pobyt nie je jednoduchým procesom. Chce to čas i prístup kompetentných. Pejovič to na čiernohorskej ambasáde stihol vybaviť. Srbská má trochu iný systém vybavovania žiadostí,   Verkič musel ešte čakať. Takže ako vravím, do piatku by mal Verkič späť, aby v sobotu mohol v TATRAN handball aréne už nastúpiť proti Rhein – Neckar Löwen v prvom kole skupinovej fázy Pohára EHF. Čo sa týka T. Urbana, po podpise profesionálnej zmluvy sa museli poponáhľať, pretože 5. februára bol posledný termín na registráciu na EHF i na IHF. Aj vďaka ústretovým postojom maďarského aj slovenského zväzu hádzanej sa to podarilo.“

Líder bundesligy veľkým lákadlom

Včera predohrával Tatran Prešov slovenskú extraligu v Michalovciach. Po tomto dueli sa v tíme osemnásobného slovenského šampióna všetko upriami k sobotňajšiemu večeru. TATRAN handball aréna (THA) bude po čase zase svedkom mimoriadne príťažlivej medzinárodnej hádzanej. Do Prešova prichádza súper zvučného mena, ako trebárs vo futbale Real Madrid, líder vo svete najuznávanejšej súťaže hádzanárov Rhein – Neckar Löwen so všetkým svojimi hviezdami. Čo meno, to vlastne reprezentant niektorej z najvyspelejších európskych krajín, aj s úradujúcim majstrom sveta, či finalistom ostatných MS v Španielsku. Nuž a takýto atraktívny súper je divácky veľkým lákadlom.

Lístky v predaji aj dve hodiny pred začiatkom

Prešovský klub v snahe vyjsť v ústrety záujemcom o vstupenky na tento hádzanársky bonbónik upravil čas predpredaja lístkov na zápas Tatrana a bundesligového lídra RNL z nemeckého Manheimu. Predpredaj v THA začína o 10.h a končí o 18.hodine  do piatku. Aj v sobotu v tom čase budú vstupenky v cene 5 eur  k dispozícii u správcu THA L. Novotného (0905 932 967).  Informácie o predaji poskytne aj obchodný manažér Tatrana Prešov R. Mihok (0915 245 923). „Niektorí ľudia si ale nechávajú zakúpenie vstupeniek na poslednú chvíľu.  Keďže stretnutie Pohára EHF Tatran Prešov – Rhein – Neckar Löwen má stanovený začiatok v sobotu 9.2. o 20,30 hodine, dve hodiny pred týmto oficiálnym začiatkom otvoríme v THA pri hlavnom vstupe dve pokladnice. Vzhľadom na skutočnosť, že pri takýchto zápasoch bývajú pri turniketoch kontroly na možné nebezpečné predmety, prosíme fanúšikov, aby do THA prišli v dostatočnom časovom predstihu, aby mali čas včas zaujať svoje miesta v hľadisku,“ upozornil B. Benko.  

Srbský legionár

Text k foto: Návrat Verkiča do prešovskej brány sa oddialil.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 24.02.2020
Meniny má: Matej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.