Prešov v extralige nestačil ani na Michalovce

Prešov v extralige nestačil ani na Michalovce

FACKA MAJSTROM PRED EURÓPSKYM POHÁROM

Majster dostal druhý raz na frak. Prehra o gól v Hlohovci sa označovala, či skôr ospravedlňovala, aj ako zakopnutie osemnásobného šampióna. Lenže prišiel ďalší zápas slovenskej Tipos extraligy a úradujúci majster Tatran Prešov to schytal od HC winLand Michalovce. Už ale nie o jeden, ale o rovných sedem gólov.    

MICHALOVCE/PREŠOV. Novodobá história prešovskej hádzanej takúto potupnú prehru nepamätá. A veru ťažko ju niečím ospravedlniť. Na druhej strane, patrí sa uznať oduševnený výkon súpera. Na rozdiel od Prešova, Michalovce mali oporu v skvelom, nestarnúcom brankárovi Marošovi Kolpakovi. Hra HC winLand – u mala však, zase na rozdiel od Tatranu, hlavu i pätu. Skrátka, úradujúci majster namiesto aby si v Zemplíne napravil pošramotenú reputáciu po remízach v Považskej Bystrici a Nových Zámkoch a hlavne po prehre v Hlohovci, predvedeným výkonom a nelichotivým výsledkom si povesť pošramotil ešte väčšmi.

T. Urban môže aj proti Rhein – Neckar Löwen

Konštatovanie určite nie príjemné. Najmä, pred sobotňajším vstupom Tatrana Prešov do skupinovej fázy Pohára EHF s lídrom nemeckej bundesligy Rhein – Neckar Löwen.  Zápas v Michalovciach mal naladiť Prešovčanov na pohárovú strunu, byť tiež pozvánkou divákov na zajtrajší zápas (20,30 h) so špičkovým európskym tímom v TATRAN handball aréne. Mohli sme sa presvedčiť, že prešovské mužstvo na stredajší predohrávaný duel cestovalo dobre naladené. Manažmentu Tatrana sa podarilo v krátkom čase zrealizovať prestup slovenského reprezentanta Tomáša Urbana z maďarskej Tatabánye. Novic v zeleno – bielom sa s novými spoluhráčmi zvítaval v takej pohode, ako keby ani novicom nebol. Zjavne do partie dobre zapadol. Popoludní T. Urban navliekol do klubové oblečenia Tatrana a podvečer už sedel v Michalovciach na prešovskej lavičke. V 51.minúte ho tréner R. Lamač prvý raz poslal na ihrisko a hneď po tom si pripísal na konto prvý gól v novom drese. Prešovu ale ani ten nepomohol a nálada po prehre rozdielom siedmich gólov bol v tábore hostí doslova pod psa.

Prvá minúta, prvý gól

Tomáš Urban vhupol do prešovskej zostavy takpovediac rovnými nohami. „Cestou do Michaloviec som si prisadol k trénerovi Lamačovi, ktorý mi vysvetľoval niektoré  taktické veci, keď na zápas som s mužstvom šiel bez jediného tréningu. Bolo mi tiež povedané, že pre mňa to má byť akýsi zoznamovací zápas. Vedel som ale, že šancu hrať, aspoň pár minút, určite dostanem. Dostal som ju, lenže žiaľ, kedy sme prehrávali už o sedem gólov. Som však vďačný aj za tie prvé okamihy, ktoré som mohol v novom drese prežiť. Škoda len, že zápas dopadol nakoniec pre Tatran zle. Takýto konečný rezultát som určite ani ja nečakal. Mužstvo sa podľa mňa  nedokázalo patrične vyburcovať. Od začiatku zápasu sa nedostalo do správneho tempa,“      mienil po nevydarenom stretnutí debutujúci T. Urban. „To vlastne celý čas diktovali domáci. Odrazené lopty padali k súperom. Nevedeli sme poriadne potiahnuť rýchly protiútok. Nedokázali sa vysporiadať s účinnou michalovskou obranou. Dávali sme veľmi málo gólov. Do prestávky len slabých dvanásť! Toto boli podľa mňa naše problémy, ktoré rozhodli o našej prehre. Mali sme to byť my, ktorí mali hrať rýchlu hru, ťahať brejky, dávať „ľahké“ góly. Lenže práva takýmito zbraňami nás Michalovčania v podstate dorazili.“                      

Otriasť sa a zdvihnúť hlavy

Dve extraligové prehry otriasli sebavedomím majstrovských prešovských hádzanárov. Zajtra sa však Tatran Prešov postaví veľmi silnému nemeckému súperovi, vedúcemu mužstvu najprestížnejšej hádzanárskej súťaže v Európe. „Do zápasu s Rhein – Neckar Löwen je po Michalovciach doba ozaj krátka. Treba sa však z prehry otriasť, zdvihnúť hlavy a odraziť sa nanovo. Prešov v slovenskej lige dvakrát po sebe zrejme ani neprehral. Potrebuje sa teda asi vrátiť znovu na zem. My hráči si musíme v prvom rade všetko usporiadať v hlavách. Pred nami je prvý zápas v skupine Pohára EHF. Potom nás čakajú ďalšie, nemenej náročné. Som presvedčený, že fanúšikovia Tatrana po dvoch extraligových prehrách na svoje mužstvo nezanevrú a prídu ho v neľahkom boji podporiť.“

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 24.02.2020
Meniny má: Matej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.