Hádzanári Tatrana sa rozlúčia s Ligou majstrov. Majú však ešte o čo hrať.

Hádzanári Tatrana sa rozlúčia s Ligou majstrov. Majú však ešte o čo hrať.
S fínskym Riihimäki Cocks sa pobijú o štvrté miesto.

V priebehu desiatich dní vycestoval slovenský hádzanársky šampión za tým istým súperom do Bratislavy dvakrát. Tatran Prešov v štvrťfinále Slovenského pohára zdolal tamojší ŠKP rozdielom šestnástich gólov. Následne, znovu v rozdielnom zložení zvíťazil nad bratislavskými policajtmi v jedenástom kole Slovnaft handball extraligy o šesť gólov 30:24. Tatran v ostatnom extraligovom stretnutí v Bratislave nastúpil s omladeným tímom. Aj preto, lebo Prešovčanov čaká v sobotu 30. novembra od 18. hodiny posledné vystúpenie v C-skupine Ligy majstrov, kedy do Tatran handball areny zavíta fínsky šampión Riihimäki Cocks. Pre oba tímy to bude veľmi dôležitý zápas, v ktorom pôjde o priamy súboj o obsadenie štvrtej priečky v konečnej tabuľke skupiny. Momentálne na nej figuruje fínsky tím so ziskom šiestich bodov, Prešovčania na piatej pozícii majú o bod menej. Z tohto dôvodu tréner Tatrana Slavko Goluža viacerých hráčov na tento príťažlivý rozlúčkový zápas s účinkovaním v skupinovej fáze Ligy majstrov šetril.

V Bratislave koučoval Kolpak

Mužstvo, ktoré na slovenskú extraligu do Bratislavy vycestovalo, z lavičky viedol tréner Stanislav Kolpak. Prešovskí hádzanári mali v stretnutí pomalší rozbeh, no po desiatich minútach už jednoznačne hru režíroval favorizovaný Tatran. Hostia z Prešova viedli najviac o deväť gólov, zápas napokon vyhrali o šesť.  „Od chvíle, keď sme šli do deväťgólového vedenia, prakticky o zápase bolo rozhodnuté. Postupne som na ihrisko poslal aj hráčov nášho staršieho dorastu, ktorí boli na zápasovej súpiske a všetci aj do hry zasiahli. Výkon tímu v takomto nezohranom zložení hodnotím pozitívne. Akurát ma neteší, že sme inkasovali dosť gólov, hlavne po medzerách v priestore pivota. Na druhej strane ale výborne chytal brankár Čupryna,“ zhodnotil vystúpenie mladého tímu, v zostave aj so skúseným A. Radčenkom, tréner Tatrana Stanislav Kolpak. Organizátori bratislavského extraligového duelu vyhlásili a ocenili za najlepšieho hráča duelu brankára prešovského Tatrana Igora Čuprynu. „S ohľadom na to, v akom zložení sme nastúpili, odohrali sme celkom dobrý zápas. Po trochu nervóznom začiatku sme si vytvorili dostatočný náskok, ktorý v závere kontrolovali už tí najmladší v našej zostave. Dôležité je, že všetci si zahrali a každý využil svoju šancu na sto percent,“ tvrdil ukrajinský rodák so slovenským občianstvom v drese Prešova.

Uvažujú len o víťaznej rozlúčke

Po návrate z hlavného mesta sa všetko už upriami na posledný zápas v Lige majstrov s fínskym Riihimäki Cocks. Slovenský šampión má svojmu súperovi čo oplácať. V závere septembra totiž Prešovčania vo Fínsku prehrali v dramatickom závere o dva góly 27:29. Tri minúty pred koncom šiel Tatran do vedenia 27:26. O prípadný triumf sa však obrali prešovskí hádzanári sami. Smola sa vtedy nalepila na ľavačku inak najlepšieho strelca Tatrana v tomto dueli, deväťgólového Javiera Muňoza Cabezona. Dvakrát sa ocitol zoči voči brankárovi, ani raz ale vo vyložených pozíciách neuspel. Navyše, za nerozhodného stavu nepremenil sedmičku. Domáci následne trestali a hostia vyšli bodovo naprázdno. Prešov s výnimkou Dominika Kroka, ktorý sa zotavuje po operácii ramena pravej ruky, by v poslednom stretnutí mali nastúpiť v najsilnejšom možnom zložení.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 22.01.2020
Meniny má: Zora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.