Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hádzanári Tatrana začali po sviatkoch v stredu s tréningom

Hádzanári Tatrana začali po sviatkoch v stredu s tréningom

S výnimkou trojice slovenských reprezentantov Martina Straňovského, Olivera Rábeka a Tomáša Rečičára, ktorí sú súčasťou kádra trénera Petra Kukučku pripravujúceho sa na súboje kvalifikácie MS 2021 v Luxembursku, sa v stredu 8. januára zišli podvečer na prvom tréningu v novom roku hádzanári Tatrana Prešov. Na úvodnom stretnutí chýbala tiež trojica Roman Carapkin, Javier Muňoz CabezonRares Marian Fodorean, ktorá sa k tímu pripojila až vo štvrtok. Ľahký tréning mal naordinovaný Lukáš Urban, ktorý kvôli stále nedoliečenému zraneniu napokon chýba v slovenskej nominácii do Luxemburska.

S tréningom začala aj ďalšia spojka z kádra trénera Slavka Golužu, ktorá by v prípade dobrého zdravotného stavu mohla posilniť aj reprezentačný výber  – Dominik Krok, ktorý sa však stále doliečuje z operácie ramena. Ako prezradil, celé sviatky strávil doma v Bardejove v kruhu rodiny a priateľov. S úsmevom dodal, že najčastejšie sa vyskytoval v maminej kuchyni, ale pomaly začal aj zaťažovať operovanú ruku. „Keďže som 26. decembra odložil konečne po šiestich týždňoch trápenia ortézu, tak som len pomaly začal rehabilitovať, keďže ruka bola akoby z dreva. Pomaly sa to ale rozbieha a snažím sa myslieť pozitívne, aby som ruku dal opäť poriadne dokopy a mohol opäť naplno vystreliť. Začal som rehabilitovať už doma v Bardejove. Teraz som na tréningu  začal pomaly aj behať, pridal som nejaký ten bicykel. No a dúfam, že sa to rýchlo rozbehne a konečne sa vrátim na palubovku. Teda tam, kde to mám najradšej,“ povedal Krok. Zároveň prezradil, že vystúpenia reprezentácie sledoval aspoň na diaľku a v kvalifikácii drží tímu palce.

S reprezentáciou mal v týchto dňoch v Luxembursku byť aj brankár Igor Čupryna. Ten si ale po zmene ukrajinského občianstva na slovenské bude napokon musieť na svoj debut v novom reprezentačnom drese ešte počkať. „Je to škoda. Mentálne som sa na to pripravoval a mal chuť ísť reprezentovať. Všetko sme robili preto, aby som hrať mohol. Nepodarilo sa ale vyriešiť výnimku, ktorá mi napokon neumožnila hrať a musím teraz čakať ešte jeden rok až do 13. januára 2021. Nič s tým ale neurobím. Chlapcom samozrejme držím palce. Verím, že aj brankári, ktorí tam teraz sú, dopomôžu tímu k postupu. Budem tomu len rád za celý reprezentačný tím,“ uviedol k téme Igor Čupryna, ktorý bol aj počas zrazu v spojení s reprezentantmi z Tatrana, ktorí boli v tíme. „Hovorili sme o tom aká je nálada a atmosféra. Držím im palce,“ dodal Čupryna.

Ten si tak bez reprezentačných povinností aspoň mohol počas vianočných sviatkov užiť zaslúžený oddych. „Cez sviatky som bol, už ako správny Prešovčan, v meste. Na Vianoce sme ale išli  do Tatralandii v Liptovskom Mikuláši. Urobili sme si taký výjazd, bola tam výborná atmosféra. Bolo cítiť Vianoce, tak sme si to užili. Doma sme sa chodili s deťmi a manželkou sánkovať a využívali sme s rodinou spoločný čas,“ prezradil ukrajinský rodák, ktorý sa už na prvý tréning tešil.  „Stretli sme sa v dobrej nálade. Mali sme dva týždne voľna, a tak si myslím, že každý sa už aj na tréning tešil, chcel si prísť zabehať. V stredu sme začali ľahkým regeneračným tréningom, vo štvrtok máme posilňovňu a večer ďalší tréning. Pokračujeme teda v práci aj v novom roku,“ zakončil Čupryna.

Hádzanárov Tatrana čaká v januári najskôr prípravný duel proti českému Zubří. Ten sa uskutoční v sobotu 18. januára. Čas a miesto konania sa určia dodatočne. V Tatran handball aréne sa ale hrať nebude, keďže sa v nej počas daného víkendu koná benefičný koncert  na pomoc ľuďom zo zničenej bytovky na Mukačevskej ulici.

Prvým tohtoročným súťažným zápasom bude pre Tatran duel Slovnaft handball extraligy na palubovke Crows Košice v sobotu 25. januára o 18. hodine. V domácom prostredí sa zelenobieli prvýkrát predstavia v stredu 29. januára o 18. hodine v extraligovom stretnutí proti HKM Šaľa.

Foto: Do tréningového procesu sa po operácii ruky zapojil opäť aj Dominik Krok

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.