Hádzanárom Prešova pribudol v SEHA lige čínsky súper

Hádzanárom Prešova pribudol v SEHA lige čínsky súper

Spartak Moskva nahradí Tatabányu, menili sa skupiny.Pred troma týždňami sa zdalo, že 9. ročník nadnárodnej SEHA ligy v hádzanej mužov má vyriešené všetky otázniky v súvislosti s účastníkmi. Situácia sa však zmenila, keďže pre pretrvávajúce zásadné nezhody ohľadom podmienok štartu Grundfosu Tatabánya rozhodla exekutíva súťaže, že tento maďarský klub nebude súčasťou SEHA ligy 2019/2020. Na základe rozdelenia tímov do dvoch skupín mala byť Tatabánya v A-skupine jedným z piatich súperov Tatrana Prešov.

Dohodli Spartak Moskva

Vedenie SEHA ligy však rýchlo našlo náhradu a už aj oznámilo, že v nej bude účinkovať HC Spartak Moskva, ktorý bude vôbec prvým zástupcom Ruska v súťaži. Spolu so zapojením družstva z Číny je to ďalší veľký krok k rozvoju ligy aj za hranice regiónu. "Myslím si, že aj vďaka Spartaku nás čaká sezóna plná skvelých zápasov a úžasné vyvrcholenie na turnaji Final 4," nadchýnal sa po oficiálnom oznámení o zaradení moskovského klubu výkonný riaditeľ ligy Siniša Ostoič. Spartak, úradujúci ruský vicemajster, bude mať okrem domácej scény a SEHA ligy povinnosti aj v Pohári EHF. Zverenci trénera Igor Levšina sa v ňom predstavia v 1. kole, v ktorom bude ich súperom švédske Malmö.

Šesť nových tímov

Pred sezónou 2019/2020 pribudlo až šesť nových družstiev. Do súťaže sa vrátia maďarský víťaz z rokov 2015 a 2016 Telekom Veszprém a Metaloplastika Šabac zo Srbska. Premiérovo sa v nej predstavia ukrajinský Motor Záporožie, macedónsky Eurofarm Rabotnik Bitola, ruský HC Spartak Moskva a výber univerzity z Pekingu. Vďaka Číne, Ukrajine a Rusku sa počet krajín, z ktorých sa kluby predstavili v SEHA lige, zvýši na trinásť. Svojich zástupcov v nej v doterajšej histórii malo Severné Macedónsko, Chorvátsko, Slovensko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Srbsko, Čierna Hora, Slovinsko a Rumunsko. Slovenský majster Tatran Prešov bude účinkovať v A-skupine spolu s obhajcom prvenstva RK Vardar Skopje zo Severného Macedónska, chorvátskym RK Nexe Našice, RK Vojvodina Nový Sad zo Srbska a dvoma úplnými nováčikmi: HC Motor Záporožie (Ukr.) a HC Peking Sport University (Čína).  Vedenie SEHA ligy totiž po oznámení ruského klubu o vstupe do súťaže zmenilo zloženie základných skupín a do "prešovskej" A skupiny posunulo čínsky tím. Spartak Moskva bude v B skupine.
Každý klub má garantovaných minimálne tucet stretnutí (z toho 10 v základnej skupine). Prvé dva tímy zo skupín postúpia priamo do marcového štvrťfinále, tie ďalšie si vo februári zahrajú o účasť v ňom.

V play-off sa hrá klasickým pohárovým systémom doma - vonku, na záver príde v apríli na rad turnaj Final 4 so semifinále a zápasmi o konečné umiestnenie. Sezóna 2019/2020 sa začne 3. - 4. septembra.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 29.02.2020
Meniny má: Radomír

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.