Hádzanárska extraliga vyvrcholí cez víkend

Hádzanárska extraliga vyvrcholí cez víkend

PREMIÉROVÉ FINAL FOUR SA HRÁ V PREŠOVE

Hádzanárska sezóne 2012/2013 finišuje. Tatran Prešov, ktorý má za sebou boje v Lige majstrov, Pohári EHF, nadnárodnej SEHA League, víťazstvo v Slovenskom pohári, je organizátorom a zároveň účastníkom premiérového Final Four slovenskej extraligy v končiacom súťažnom ročníku.

PREŠOV. Kvarteto mužstiev, ktoré odohrajú zajtra a v nedeľu súboje o titul majstra Slovenska v sezóne 2012/2013 tvoria Tatran Prešov, HC Sporta Hlohovec, HC winLand Michalovce a MŠK Považská Bystrica.

O titul na pôde obhajcu

Dejiskom stretnutí Final Four slovenskej extraligy bude prešovská TATRAN handball arena. Hrať sa teda bude na pôde úradujúceho majstra republiky a zároveň víťaza základnej časti extraligy 2012/2013. Organizátorom záverečných bojov hádzanárov v tejto sezóne je Tatran Prešov. Súčasťou Final Four budú aj sprievodné akcie. Napríklad zápasy najmladších hádzanárskych nádejí v minihádzanej v mládežníckej hale Tatrana Prešov na Nábrežnej ulici. Lákavá zrejme bude aj ponuka pre tých, ktorí sa naisto chystajú už na prvé semifinálové  na zápasy Final Four. Pre prvých tristo fanúšikov hádzanej, ktorí prejdú turniketmi TATRAN handball areny, je nachystaných 300 veľkých nástenných kalendárov prešovského Tatranu v jeho klubových farbách, ktoré sa predávali v cene 10 eur.

Verkič s Krupom už OK, Radčenko otázny

S prípravou na záver sezóny vrcholia samotní prešovskí hádzanári. V poslednom zápase základnej časti extraligy hrali na Považí bez dvojice brankárov Verkič – Krupa, ale aj bez skúseného tvorcu hry Radčenka. „Našťastie, obaja gólmani sú už zdravotne v poriadku,“ vydýchol si tréner Tatranu Prešov Roman Lamač. „Prekvapil ma najmä Kubo Krupa, ktorého liečenie zranenie členku vyzeralo podľa slov klubového lekára Petra Kleina na dlhší čas. V strede týždňa sa mi hlásil, že už sa cíti znovu trénovať a hrať. teším sa tomu, hoci musím povedať, že v Považskej Bystrici pri svoje seniorskej extraligovej premiére náš dorastenecký brankár P. Košč príjemne prekvapil. Už predtým aj dorastenecký reprezentant M. Vernarský nám robil veľmi dobré služby. Celkom fit stále nie je Radčenko. Už síce začal trénovať, nuž uvidíme ako na tom do soboty bude.“

R. Lamač: Veríme si!

Tatran Prešov je v domácom prostredí veľkým favoritom. Prešovčania sa vôbec netaja, že ich jediným cieľom je zisk v poradí už deviateho slovenského majstrovského titulu. „V semifinále hráme s Považanmi,“ konštatoval R. Lamač. „Minulú sobotu sme u ich vyhrali. Poznáme ich súčasnú situáciu, vieme akou silou disponuje naše mužstvo. Strelecká hviezda Považanov O. Zdráhal doma proti nám nehrala. Uvidíme, či v semifinále Final Four nastúpi. Máme nachytané obranné varianty pre prípad, žeby Zdráhala nastúpil, i keby nehral.“ Vo finále sa očakáva súboj Prešova s Hlohovcom, ktorý by mal postúpiť cez Michalovce. „Zázraky sa občas v športe dejú. Priznám však, že my sa chystáme aj na nedeľňajšie finále. Celkom logicky, pretože po Tatrane má v extralige najlepší hráčsky káder Sporta. Všetky prognózy okolo finále by som zhrnul do dvoch slov. Veríme si!“                  

Časový program zápasov

Prvý semifinálový duel obstarajú v TATRAN  handball arene zajtra 1. júna 2013 od 16. hodiny HC Sporta Hlohovec a HC winLand Michalovce. Stretnutie povedie rozhodcovská dvojica Zbislav Oťapka a Michal Sivák.

V druhom zajtrajšom zápase o 18. hodine sa stretne Tatran Prešov s MŠK Považská Bystrica. Rozhodovať budú Michal Baďura a Jaroslav Ondogrecula mladší.

Víťazi semifinálových súbojov začnú hrať o majstrovský titul v nedeľu 2.júna o 15.hodine.  Stretnutie za asistencie televíznych kamier povedú rozhodcovia Peter Dvorský a Igor Karlubík.

Tréner obhajcu

Text k foto: Roman Lamač chce s Tatranom svoj druhý titul

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.