Začína Final Four hádzanárskej extraligy

Začína Final Four hádzanárskej extraligy

PREŠOV CHCE DOMA DEVIATY TITUL

V prešovskej TATRAN handball arene začína dnes prvý raz v histórii Final Four slovenskej extraligy. Štartuje v ňom kvarteto najlepších štyroch tímov súťaže po základnej časti. Obhajca titulu Tatran Prešov, HC Sporta Hlohovec, HC winLand Michalovce a MŠK Považská Bystrica.   

PREŠOV. Záverečný turnaj sa hrá na pôde ostatného majstra republiky a víťaza základnej časti v sezóne 2012/2013. Dnes sú na programe semifinálové zápasy. O 16.h Hlohovec – Michalovce, o 18.h Prešov – Považská Bystrica. Finále kvôli televíznemu prenosu naplánovali na zajtrajšiu 15.hodinu. O tretie miesto sa nehrá. Patriť bude mužstvu, ktoré nepostúpi do finále a ktoré v základnej časti extraligy sa umiestnilo vyššie.

Šanca je veľká

Favoritom je Tatran Prešov, ktorý v domácom prostredí zaútočí na zisk deviateho titulu majstra Slovenska. Ak sa to podarí, pre kapitána úradujúceho slovenského hádzanárskeho šampióna Radoslava Antla by to bola v zeleno –bielom jeho šiesta zlatá medaila. „Šanca na deviaty titul je ozaj obrovská. Hráme predsa len doma. Suverénne postavenie na slovenskej hádzanárskej scéne nás predurčuje k úspešnej obhajobe. Final Four je ale o inom než play- off, trebárs na tri víťazné zápasy. Pri súčasnom modeli záveru extraligy, po prípadnom zaváhaní už možnosť opravy neexistuje. To nabáda k väčšej ostražitosti. Tatran je si ale vedomý svojej sily a tú hodlá aj patrične doma zúročiť.“

Suveníry pre prvých tristo fanúšikov

Prešovské mužstvo má putovanie Európou sa súpermi v medzinárodných súťažiach už za sebou. Päť zápasov v rade hral doma, v šiestom, poslednom v základnej časti uspel na Považí. Teda na pôde dnešného semifinálového súpera. „Pred nedávnom sme mali prioritné úlohy uspieť v SEHA lige i Pohári EHF. Pritom sme museli hrať aj extraligu. Iste, aj sme zakopli, ale to je už minulosť. V ostatom čase už bolo viac času na pokojnejšiu tréningovú prípravu, keďže cestovania nám ubudlo. Osobne verím, že sa to prejaví na našej hre prejaví. Sme favoritmi, chceme ďalší titul do klubovej vitríny a tento cieľ sme pripravení, aj s priazňou našich najvernejších fanúšikov  pretaviť do reality,“ dal na známosť kapitán prešovského mužstva.

Vstup na dnešné semifinálové zápasy je za tri eurá. Pripomenieme, že pre prvý tristo fanúšikov, ktorí prejdú turniketmi TATRAN handball areny je pripravených tristo vkusných veľkých nástenných kalendárov Tatrana Prešov.

Radoslav Antl

Text k foto: Mohol by sa tešiť z poltucta zlatých kovov.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Štvrtok 23.01.2020
Meniny má: Miloš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.