Igor Čupryna prevzal ocenenie HRÁČ MESIACA

Igor Čupryna prevzal ocenenie HRÁČ MESIACA

Pred prvým tohtoročným domácim zápasom SEHA ligy s Izvidačom Ljubuški si brankár Igor Čupryna prevzal z rúk manažérky cestovného partnera klubu NaDosah.sk Alexandry Malej Cenu pre najlepšieho hráča klubu za december. Rozhodli o nej fanúšikovia v hlasovaní na sociálnych sieťach klubu.  

Čupryna ocenením vyšperkoval svoje decembrové výkony, za ktoré získal aj nomináciu do zostavy BEST7 nadnárodnej SEHA Gazprom league a v hlasovaní fanúšikov sa stal aj najužitočnejším hráčom (MVP) tejto súťaže. Brankár s ukrajinskými koreňmi exceloval v decembrovom zápase SEHA ligy proti Steaue Bukurešť, kde predviedol 19 úspešných zákrokov. Ďalších 13 pridal pri tesnej prehre na pôde obhajcu titulu Vardaru Skopje. „Vedel som samozrejme dopredu, že som toto ocenenie získal. Aj tak to bola pre mňa krásna chvíľa. Sú to pre mňa dôležité veci, ktoré hrejú dušu. Je to výborné. Som rád, že som dopomohol tímu v decembri k dobrým výsledkom a verím, že rovnako pomôžem aj v ďalších stretnutiach počas tejto sezóny,“ povedal Igor po zisku ocenenia. Ani to mu však nepomohlo, aby sa predstavil v samotnom zápase proti Izvidaču (29:22), keďže prednosť v bráne od začiatku dostal Mario Cvitkovič. A ten svojim výkonom a 15-timi úspešnými zásahmi svoju brankársku dvojičku na palubovku napokon nepustil. „Som najmä rád, že sme vyhrali, pretože to pre nás bolo dôležité víťazstvo a cenné body, ktoré teraz potrebujeme v boji o Final4. Máme ešte dva zápasy doma, v ktorých potrebujeme takisto bodovať naplno. Som v každom prípade rád, že Mario predviedol dobrý výkon, výborne chytal a podržal nás aj v prípadoch, keď sme urobili chybu v obrane. A to je super,“ potvrdil Čupryna svojou odpoveďou, že medzi našou brankárskou dvojicou panuje potrebná súhra.

Už o týždeň v SEHA lige Tatran privíta v ďalšom dôležitom súboji Železničar Niš. „Je to podobný tím ako boli Ljubuški. Majú mladých, agresívnych chlapcov. Musíme si ich zmapovať na videu a pozrieť sa na ich silné a slabé stránky. Tešíme sa na nich, najmä samozrejme na nášho bývalého spoluhráča Anteho Babiča, ktorý bude isto pripravený na 200 percent. Ale poznáme ho dobre, tak sa naňho, aj celý tím súpera, verím dobre pripravíme,“ povedal o najbližšom súperovi v nadnárodnej súťaži Čupryna. Ešte predtým, už v sobotu 16. februára o 18. hodine, však čaká na Tatran ďalší domáci zápas. Tentoraz v nadstavbe Slovnaft handball extraligy proti Piešťanom. „Bude to ďalší dôležitý zápas. Piešťany majú jeden z najskúsenejších tímov. Budú na nás isto pripravení na 120 percent a budú sa nás snažiť poraziť. My potrebujeme po stredajšom zápase rýchlo zregenerovať, uložiť si veci v hlave a prajem si, aby ten, kto má v sobotu voľno prišiel do haly a podržal nás. Čakáme vás v Tatran handball aréne,“ vyzval na záver fanúšikov prešovský brankár.

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 20.07.2019
Meniny má: Iľja, Eliáš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.