Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

6
2

Vardar Skopje

3
3

Vojvodina

3
4

TATRAN PREŠOV

3
5

Nexe Našice

6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

6
2

Košice Crows

3
3

MŠK P.Bystrica

2
4

Nové Zámky

2
5

Sporta Hlohovec

2
6

HK Topoľčany

2

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kauza Oliver Rábek je stále otvorená

Kauza Oliver Rábek je stále otvorená

Tatran sa istí, v talóne má spojku z Veszprému . Prešovskí hádzanári majú za sebou prvý týždeň prípravy na novú sezónu. Dnes načnú druhú polovicu. Mužstvo Tatrana Prešov v tejto etape predprípravnej fázy vedie Ivan Pompoš, asistent trénera Djordje Rašiča, ktorý sa ujme žezla  neskôr. 

PREŠOV. V prvej etape prípravy vsadil Tatran Prešov na osvedčenú formu štartu do novej sezóny. Mužstvo pravidelne dochádza predpoludním za košickými kickboxermi, popoludní potom zarezáva v posilňovni svojho domovského stánku, v Mestskej hale v Prešove.

Esslingen, Chemnitz, Kielce, Dunkergue aj Sävehof

Začiatkom budúceho týždňa začne už výhradne domáci prípravný blok. To už bude so svojimi zverencami aj hlavný tréner D. Rašič. Prešovčania v ňom postupne prejdú, popri kondičných, aj na herné činnosti, na rad prídu prípravné zápasy. Tatran Prešov dostal viacero pozvánok na turnaje v zahraničí. Z nich k najzaujímavejším patrí štart v nemeckom Esslingene. „Ide vlastne o exhibičný, avšak kvalitne obsadený turnaj,“ avizuje manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták. „Zaujímavý je predovšetkým tým, že turnajové zápasy sa hrajú na námestí, kde organizátori vytvoria ihriská i hľadiská. Okrem toho nám hostitelia zabezpečili všestranné podmienky na trénovanie i regeneráciu. Po návrate domov bude príprava mužstva pokračovať znovu doma a postupne odohráme ďalšie prípravné stretnutia. Do Nemecka, konkrétne na turnaj Chemnitzi, vyrazíme druhý raz v polovici augusta, potom nás ešte čaká silno obsadený turnaj v poľskom meste Kielce, kde našimi súpermi budú aj francúzsky Dunkerque či švédsky Sävehof.“

Výnimky dostali len reprezentanti

V kádri osemnásobného slovenského majstra došlo po minulej úspešnej sezóne k zmenám. Angažmán v bundelisgovom Gummersbachu prijal pivot Michal Kopčo, Ante Kukrika sa vrátil domov do Bosna  Hercegoviny, tretí brankár Tatrana Prešov Pavol Niroda ohlásil úmysel ísť do zahraničia. Do Prešova sa vracia ľavoruký krídelník, český reprezentant Jan Sobol, na post pivota prichádza slovenský reprezentant Andrej Petro, po dlhodobých zraneniach sú späť Peter Tumidalský a Tomáš Marušák. Do kádra Tatrana zaradil aj šiestich dorastencov brankára Mateja Vernarského, bratov Juraja a Lukáša Ubanovcov,  Samuela Orlovského, Šimona Michniewicza a Dávida Šterbinského. Po uzdravení sa ráta aj s Romanom Drobňákom.

V hre je Josip Sandrk, vyše dvojmetrový kanonier

Nie všetci hráči širšieho kádra Tatrana Prešov však nastúpili do príprav y už v prvom týždni. „Výnimky dostali všetci reprezentanti svojich krajín, ktorých máme v kádri,“ upresnil manažér M. Šosták. „Odo dneška by už mali trénovať aj oni.“  Osobitnou kapitolou je prípadný prestup Olivera Rábeka z Nových Zámkov do Prešova. V prípade, žeby to Tatranu s ním nevyšlo, ako už bolo majiteľom klubu Miloslavom Chmeliarom avizované, Prešov má v talóne aj iné alternatívy. „Aj Rábek má nastúpiť do prípravy s Tatranom, ale situácia okolo neho je stále nejasná. Čerstvou novinkou však je ponuka od nemeckého manažéra, ktorá zastupuje chorvátskeho reprezentanta, hráča maďarského šampión a pravidelného účastníka Ligy majstrov MKB Veszprém, Josipa Sandrika. O túto 207 centimetrov vysokú ľavú spojku, jedného z najlepších strelcov Budapest Bank Ligy, sme sa dosť intenzívne zaujímali zhruba v čase, kedy sme ešte hrávali maďarskú ligu. Sandrik ale podpísal trojročný kontrakt v Európe špičkovému Veszprému. Jeho príchod si vyžiadal vtedajší tréner MKB L. Mócsai. Veszprém však angažoval trénera zo Španielska a ten si dotiahol svojich „koňov“, takže so Sandrikom do základu vraj neráta. Podľa informácii jeho manažéra, mohol by sa teda stať voľným hráčom. Tým pádom pre nás by to mohol byť jeden veľmi výhodný variant, ak by sa nepodarilo dohodnúť sa s Novými Zámkami ohľadne Rábeka. Necháme si čas do odchodu na turnaj v nemeckom Esslingene, kam má za nami prísť Sandrik aj so svojim manažérom. Je pravdepodobné, že sa dohodneme aby Josip mohol za nás odohrať turnajové zápasy. Ak sa dovtedy veci okolo „prípadu Rábek“ nepohnú dopredu, zrejme sa dohodneme so Sandrikom. Hlavne preto, lebo krátko pred štartom novej sezóny asi len veľmi ťažko by sme našli takú kvalitnú ľavú spojku, ktorá by bola pre Tatran Prešov ozajstnou posilou.“

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 21.09.2019
Meniny má: Matúš

 

 

 

 

 

 

szh

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.