Medzinárodná hádzaná s divákmi aj bez nich

Medzinárodná hádzaná s divákmi aj bez nich

Slovenský hádzanársky majster má za sebou odkrútených už vyše desať dní prípravy na druhú časť sezóny 2012/2013. Tatran Prešov v nej čakajú zápasy o Slovenský pohár, ďalšie v nadnárodnej SEHA League a v skupinovej fáze druhej najprestížnejšej európskej súťaži hádzanárov, v Pohári EHF. 

PREŠOV. Štvrťfinále Slovenského pohára Prešov – Michalovce je na programe v stredu 30.januára. Druhého februára by Tatran mal doma odohrať dohrávaný duel SEHA Legue s čiernohorským RK Lovčen Cetinje. O tri dni vycestuje na zápas Tipos extraligy do Hlohovca a v sobotu 9.febrára bude v prešovskej TATRAN handball aréne ďalší hádzanársky sviatok. V prvom kole skupinovej fázy Pohára EHF zavíta do nej bundesligový líder Rhein – Neckar Löwen.      

Čosi oprášili, vytiahnú asi aj niečo nové

Ako nás informoval tréner Tatrana Prešov Roman Lamač, počas predošlých dní, tak ako je to v jeho forme prípravy zaužívané, jednotlivé činnosti, kondičné, herné i taktické prelínali. V tomto týždni však prešovskí hádzanári k práci na  získanie hernej kondície, už pridávajú aj pilovaním konkrétnych herných prvkov. Niektoré len oprášili, niektoré sú ale vraj aj celkom nové. Je teda celkom možné, že v najbližších prípravných stretnutiach s nimi zverenci R. Lamača už vyrukujú.

Dvojzápas nie prvý raz

Prvé dva prípravné zápasy Tatrana Prešov budú mať medzinárodný rozmer. Prešovčania, ako nás informoval generálny manažér klubu Miroslav Benko, dohodli sa s popredným poľským celkom Stal Mielec na odohraní dvoch stretnutí v jeden deň. Na takejto forme odohrania prípravných sa Slováci s Poliakmi nedohodli ale prvý raz. Napríklad aj predminulé leto odohral dva zápasy v Mielci, neskôr zase Stal zavítal do šarišskej metropoly. Opäť sa v nej silný poľský hádzanársky klub predstaví v piatok 18.januára. 

Prvý bez ľudí, na druhý zdarma

Prvý zápas odohrá Tatran Prešov so Stalom Mielec 18. januára od 11.hodiny za zatvorenými dverami TATRAN handball arény (THA) bez možnosti vstupu divákov do hľadiska. Fanúšikovia prešovskej hádzanej ale naprázdno v piatok nevyjdú. Na druhý zápas Tatrana so Stalom, ktorého začiatok stanovili na 18.hodinu, sa diváci už dostanú. Pre záujemcov o túto medzinárodnú hádzanú bude otvorený v THA vstup B (bočný od rieky Torysa, pozn. red.). B. Benko ešte oznámil, že vstup na podvečernú piatkovú medzinárodnú hádzanú v Prešove je zdarma.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 29.02.2020
Meniny má: Radomír

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.