Prešov sa chystá na prípravu s Mielcom

Prešov sa chystá na prípravu s Mielcom

Počnúc prvým tohtoročným tréningom tretieho januára, do včerajška ani raz netrénoval Tatran Prešov s kompletným kádrom. Asociačné termíny spôsobili, že viacerí prešovskí hádzanári si plnili reprezentačné povinnosti vo farbách Slovenska, Česka i Lotyšska.  

PREŠOV. Včera však boli už reprezentanti z kádra Tatrana Prešov pokope. Pravda, nie všetci včera predpoludním pokračovali v klubovej príprave. Pre problémy so zubom sa ospravedlnil Oliver Rábek, výron v členku zase neopustil Dominika Kroka.

Zoznamovanie na pokračovanie

Nový tréner hádzanárov Tatrana Prešov Roman Lamač po tom, čo narýchlo prevzal mužstvo po odídenom D. Rašičovi, okrem iného tvrdil, že jednou z jeho prvoradých úloh bude oboznámiť sa s kádrom, s ktorým bude podľa dohody s majiteľom klubu pracovať minimálne do konca prebiehajúcej sezóny. „Máme za sebou desať dní kondično – hernej prípravy. Na jednej strane pre reprezentačné povinnosti chýbali v určitých fázach  viacerí hráči, na druhej som mal možnosť detailnejšie spoznať dorastencov, s ktorými môžeme v druhej časti sezóny rátať aj seniorskom tíme,“ povedal tréner Roman Lamač.

V predošlých dňoch podľa R. Lamača odviedlo v príprave mužstvo veľa dobrej roboty. Počnúc včerajškom na rad už príde viac herno – taktických činností, ktoré chcem v Tatrane uviesť do života. „Mojim zaužívaným zvykom je, aby sa jednotlivé činnosti, kondičné, herné i taktické prelínali. Už počas prvých dní sme sa dostali aj na ihrisko. V rámci práce na hernej kondícii pracovali na rýchlom protiútoku, ale kombinovali to aj inými cvičeniami. Snažil som sa aby, to všetko bolo pestré. Len behať, či posilňovať, to nie je môj štýl.“

Smerujú to k prvým prípravným zápasom

V piatok 18.januára odohrá Tatran Prešov  v jeden deň dva prípravné zápasy (11. – 18.h) s mužstvom najvyššej poľskej súťaže Stal Mielec. „Aj k týmto zápasom sa bude uberať naše smerovanie v tomto týždni,“ informoval aktuálne R. Lamač. „V nich hodláme zakomponovať do našich herných činností jednak staré veci, ale vyrukujeme aj s niektorými novými prvkami, na ktorých sme pracovali a ktoré usilujeme stále zdokonaľovať. V piatok, by som mal mať k dispozícii kompletný káder. Teda už s Rábekom, aj Krokom.“ Tatran však skúšal aj jedného novica. Ľavorukého srbského reprezentanta do 21 rokov, len osemnásťročného Darka Dukiča. Ten je ale na tri roky zmluvne viazaný so svojim súčasným klubom. „Ak by záležalo na mne, ja by som ho do tímu bral. Je to šikovné, dravé pravé krídlo s dobrou streľbou,“ charakterizoval R. Lamač. „Viem však, že získať hráča spod platnej dlhodobej zmluvy nie je jednoduché. To je už ale parketa iných, nie moja.“

Roman Lamač

Text k foto: Hodlá s mužstvom predviesť aj nové herné prvky.

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 29.02.2020
Meniny má: Radomír

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.