Oliho Rábeka zaliala krv, padol ako podťatý

Oliho Rábeka zaliala krv, padol ako podťatý

Tatran vyhral v Záhrebe, v SEHA lige obsadil piate miesto

Cennú výhru docielil slovenský hádzanársky majster na pôde mnohonásobného chorvátskeho šampióna. Tatran Prešov zdolal PPD Záhreb o jediný gól, ktorý v poslednej minúte zariadil D. Krok. Ani tento úspech však slovenského šampióna už nemohol posunúť do Final Four SEHA Gazprom ligy.

Málo platné pekné číslo

Víťazom dlhodobej časti ôsmeho ročníka nadnárodnej SEHA Gazprom ligy sa stal Vardar Skopje, druhá priečka patrí PPD Záhreb, tretia Nexe Našice, štvrtá Meškovu Brest. Nuž a toto kvarteto bude hrať vo Final Four súťaže začiatkom apríla v bieloruskom Breste. Tatran Prešov bol do záveru kandidátom na jednu z miesteniek v záverečnom turnaji, no napokon obsadil s trojbodovou stratou na štvrtého konečné piate miesto. Nuž a ak v k postupu zo skupinovej fázy Ligy majstrov chýbal Tatranu jediný gól, tak v SEHA lige nebyť zakopnutia v Skopje s Metalurgom, či predtým v Bukurešti, mohol Prešov postúpiť do Final Four. V individuálnych štatistikách zase iba o jediný gól zaostal za najlepším strelcom dlhodobej časti nadnárodnej ligy Bruno Butorac.

„Tridsaťšesť získaných bodov v dlhodobej časti je síce pekné číslo, avšak na účasť Final Four nám málo platné,“ trefne poznamenal po vydarenom stretnutí posledného kola nadnárodnej ligy v Záhrebe generálny manažér Tatran Prešov Miroslav Benický. „So SEHA ligou sme však túžili rozlúčiť sa víťazstvom, čo sa nám napokon podarilo. V Záhrebe sa ale jednoducho nevyhráva. PPD predstavuje silu a kvalitu na každom poste, veď ide o špičkové európske mužstvo. O to viac sa výhra na jeho pôde ráta a sme za ňu radi. Mrzia nás však nepríjemné zranenia Olivera Rábeka a Ognjena Djeriča. Dúfam ale, že do Final 4 o Slovenský pohár počas víkendu v Košiciach obaja budú môcť hrať.“

Krvou zaliaty padol ako podťatý

Posledný zápas ôsmeho ročníka SEHA Gazprom ligy v Záhrebe nedohral O. Rábek. Po tvrdom kontakte v obrannej zóne Tatran utŕžil neúmyselný úder od protihráča do čela, po ktorom mu ostala tvár zaliata krvou. Po rýchlom zákroku chorvátskeho lekára sa prešovská spojka vrátila, avšak už len do hľadiska. „Žiadne čudo, aj to patrí k hádzanej,“ už so zašitým čelom utrúsil Oli Rábek. „Ja som v danom momente bránil, súper útočil a nešťastne ma lakťom udrel do čela. Musím ale uznať, že to bola poriadna rana, po ktorej som padol ako podťatý. Lekár mi dva a pol centimetrovú tržnú ranu nakoniec zašívať nemusel, dal na ňu špeciálny umelý steh. Ten musím mať tri dni. Dostal som však aj ďalší, ktorý potom musím nechať doma vymeniť. Keďže po ošetrení ma hlava stále bolela, tréner Slavko Goluža rozhodol, že do hry už v Záhrebe nezasiahnem. Do soboty by som mal už byť znovu úplne v poriadku. Nehral som, chlapcom som veril, že to i bezo mňa dohrajú s víťaznou koncovkou. A tú napokon zariadil podstrelom v poslednej minúte Domino Krok. Pravda, v posledných sekundách sme tŕpli, našťastie strela domáceho Hrističa do našej siete neprenikla. Vyhrali sme v poslednom kole na pôde jasného favorita, čo iste každého z nás teší. Sezóna ale pokračuje ďalej a najbližšie sa už sústredíme na obhajobu Slovenského pohára.“

Muži a ženy o Slovenský pohár v Košiciach

Záverečný turnaj Final Four o Slovenský pohár mužov a žien sa uskutoční v sobotu a v nedeľu šestnásteho a sedemnásteho marca v hale Slavomíra Šipoša na Alejovej ulici v Košiciach. Sobotný pohárový program otvoria zápasy žien. O 12:15 hodine nastúpi proti sebe prvá semifinálová dvojica Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov. 0 14 :30 h potom Slovan Duslo Šaľa proti Tatranu Stupava. Nedeľné finále je naplánované na 14:10 hodinu.

Semifinále mužov, sobota 16:45 h: MŠK Považská Bystrica – Agro Topoľčany, 19. hodina: HKM Šaľa – Tatran Prešov. Finále mužov začne v nedeľu o 17. hodine.

Fakty

PPD Záhreb -Tatran Prešov 28:29 (16:15)

Najviac gólov: Ravnič 5, Burič, Potočnik, Jotiča Vekič po 3 – Butorac 9, Lapajne a Rábek po 4, L.Urban a Djerič po 3. Pk. Hody: 2/2 – 6/6. Vylúčení: 4:3. ČK: 53. L. Urban za faul. Rozhodovali: D. Načevski a S. Nikolov (obaja S. Macedónsko). Divákov: 550.

Oliver Rábek

Text k foto: V Záhrebe nedohral pre rozťaté čelo.

FOTO: TANPO

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 22.01.2020
Meniny má: Zora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.