Po plážovej hádzanej začalo sústredenie v Srbsku

Po plážovej hádzanej začalo sústredenie v Srbsku

Cez víkend plážová hádzaná a od pondelka už týždenné kondičné sústredenie v Srbsku. Takto vyzerá program hádzanárov Tatrana Prešov v týchto dňoch prípravy na novú sezónu.

V sobotu si tím zahral na pieskovom ihrisku letného kúpaliska na Sídlisku III na jubilejnom 25. ročníku medzinárodného turnaja v plážovej hádzanej, ktorý bol zároveň aj 6. ročníkom Memoriálu Vincenta Lafka. Sedemnásť hráčov bolo rozdelených do dvoch tímov, ktoré na seba napokon narazili vo finále. Z celkového víťazstva sa tešil tím „modrých“, ktorý zdolal vo finále  „zelených“ 2:0. „Plážová hádzaná je šport pre ľudí, pre fanúšikov. Videl som tu veľa priaznivcov, bola výborná atmosféra a preto patrí poďakovanie organizátorom. Pripravili aj výborný guláš, špekáčky a klobásky. Proste, o ľudí sa tu dobre postarali. Deň vyšiel výborne,“ povedal s typickým šibalským úsmevom Igor Čupryna, ktorý si okrem celkového víťazstva odniesol z turnaja aj individuálnu cenu pre najlepšieho brankára turnaja. Ako prezradil, plážová hádzaná mu cudzia nie je. A to nielen preto, že v prešovskom Tatrane pôsobí dlhšiu dobu a „plážovka“ patrí k tradičným spestrením letnej prípravy.. „Začal som s ňou, keď som mal tak 12-13 rokov. Býval som vedľa mora, kde je dobrý piesok, takže k tomuto športu som sa dostal pomerne skoro,“ prezradil Čupryna.

Napriek tomu, že v tíme Tatrana je len zopár dní, ani pre novú posilu Javiera Muňoza Cabezona nebol turnaj v plážovej hádzanej žiadnou novinkou. „Párkrát som už plážovú hádzanú hral, pravidlá poznám, takže nemal som žiadny problém. Po ťažkom týždni je takéto spestrenie v poriadku. Nie je to len o hádzanej, ale aj o tom, aby sme sa chlapci dali dokopy,“ uviedol Javi, ktorý hral v striebornom „zelenom“ tíme. Jeho spoluhráčom v ňom bol aj Martin Straňovský. „Čakali sme, že bude pršať, ale nakoniec sa pekne vyjasnilo. Takže žiadny problém, možno len ťažšie nohy, lebo úvodný týždeň nebol ľahký. Mali sme asi trikrát posilňovňu a dvakrát sme boli behať na atletickom štadióne. Predtým ešte nejaké tréningy v hale. Ale teraz sme si spravili pekný víkend. Prišli aj fanúšikovia, manželky s deťmi a v podstate taká celá rodina Tatrana,“  hodnotil vydarenú akciu kapitán Tatrana.

Spolu so spoluhráčmi už v nedeľu večer nastúpili do autobusu a nabrali kurz Srbsko. V stredisku Kanjiža si od pondelka rozložili na týždeň tréningový stan. „Budeme tam sedem dní všetci spolu, na čo sa teším, keďže som ešte nebol s Tatranom na žiadnom sústredení (v minulom roku Tatran sústredenie neabsolvoval – pozn.). Zatiaľ tréningy zvládam bez problémov, nemám extra veľkú svalovku, takže som zatiaľ spokojný. V Srbsku zase dostaneme zabrať. Najmä na raňajších tréningoch. Večerné by mali byť v hale už s loptami, lebo po príchode zo Srbska nás už čakajú aj prvé prípravné zápasy,“ povedal pred odchodom Straňovský, ktorý bude na izbe práve so španielskym legionárom Javierom Cabezonom. Ten prezradil, že na rozdiel od plážovej hádzanej, ktorú si už vyskúšal, sústredenie s tímom je preňho novinkou. „Takéto kondičné sústredenie sme ešte nemali. V Španielsku sme vždy ostávali v meste, kde sme hrávali a tam prebiehala príprava. Teším sa preto, je to pre mňa niečo nové. Som zvedavý, čo nás čaká, keďže tréner povedal, že to najťažšie sme už mali za sebou. Prvý týždeň bol ťažký, spoznal som nejaké nové veci, páčil sa mi kondičný tréner a uvidíme ako to bude vyzerať pri tréningoch v hale na sústredení,“ avizoval španielsky legionár.   

Tréner Slavko Goluža ocenil, že hráči prišli už na úvodný tréning dobre pripravení. Prvý týždeň venovali posilňovaniu a behu. V kondičnej príprave plánuje pokračovať aj v Srbsku. „Budeme trénovať sedem dní. Nebude ale potrebné chlapcov až tak šťaviť, keďže prišli lepšie pripravení ako pred dvoma rokmi, keď sme na sústredení boli naposledy. Musíme sa ale spolu zžiť, keďže prišlo päť nových chlapcov. Musíme ich rýchlo zapracovať do systému, ktorý hráme. Bude teda dosť posilňovania, ale i hádzanej. Je to tá časť prípravy, keď je hráčom ťažko. Po návrate nás už budú čakať prvé prípravné zápasy,“ avizuje tréner, na ktorého slová nadviazal aj brankár Igor Čupryna. „Základná príprava v prvý týždeň nebola ľahká. Ale všetci chápeme, prečo to robíme. Ak to neodmakáme, nebudeme pripravení na sezónu. Tá bude veľmi dlhá a ťažká. Keď sa na ňu nepripravíme teraz, tak potom už na to nebude čas. Ani v zime, keď sú reprezentačné zrazy, na naberanie kondície toľko času nie je. Musíme sa teda teraz dobre nastaviť. Je dobré, že ideme celý tím spolu. Budeme spolu bývať, mať spoločný program. Nemusíme sa o nič starať, len sa sústrediť na prácu,“ dodala brankárska opora Tatrana.

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Piatok 24.01.2020
Meniny má: Timotej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.