Podporte zbierku kníh pre Slovákov vo Vojvodine!

Podporte zbierku kníh pre Slovákov vo Vojvodine!

Dobré tradície treba udržiavať. A preto hádzanársky klub Tatran Prešov v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom opäť nadväzuje na tradíciu obdarúvania Slovákov žijúcich za hranicami a vyhlasuje ďalšie kolo zbierky kníh pre našich krajanov. Tentoraz knihy poputujú za Slovákmi žijúcimi v srbskej Vojvodine.

Záujemcovia môžu opäť zbierku podporiť dielami slovenskej beletrie, prózy, prípadne propagačnými či historickými knihami o Slovensku určených pre miestnu slovenskú komunitu žijúcu vo Vojvodine  Vaše knižné dary doplnia aj propagačné knihy od Prešovského samosprávneho kraja a spoločne poputujú do miestnej knižnice.

Aj keď vzájomný zápas s Vojvodinou na jej palubovke je na programe až 7. decembra, chceme, aby ste mali dlhší čas popozerať sa po vašich domácich knižniciach a dostanete viacero príležitostí knihy priniesť. Zbierať ich budeme počas celého novembra pred domácimi zápasmi, ktorých zoznam je na konci článku. Stačí si vybrať dátum a knihy pred zápasom priniesť.  

Darcov chceme poprosiť, aby priniesli len knihy v dobrom stave a pre lepšiu manipuláciu ich doniesli v krabiciach. Budeme radi, ak na osobitný papier pripíšete svoje meno, prípadne meno rodiny, ktorá knihy daruje. Chceli by sme totiž vytvoriť aj zoznam ľudí, ktorí knihy darujú a odovzdať ho knižnici. Vopred ďakujeme za každý dar!

S tradíciou darovanie kníh Tatran Prešov začal v októbri 2017 v Našiciach, kedy odovzdal 200 kníh v slovenskom jazyku tamojšej Chorvátskej národnej knižnici. Takúto zbierku sme si zopakovali aj v tejto sezóne, no a s prispením Prešovského samosprávneho krajadruhýkrát po minulom roku podporíme darom aj slovenskú komunitu v srbskej Vojvodine.

Zoznam zápasov, na ktorých prebehne zbierka kníh:

sobota 2. november: Tatran Prešov – Eurofarm Rabotnik (LM)

pondelok 4. november: Tatran Prešov – NEXE Našice (SEHA)

streda 6. november: Tatran Prešov – Crows Košice (SHE)

streda 13. november: Tatran Prešov – Sporting Lisabon (LM)

streda 20. november: Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany (SHE)

sobota 30. november: Tatran Prešov – Cocks (LM)

streda 4. december: Tatran Prešov – Peking (SEHA)

 

FOTO: Odovzdanie kníh Chorvátskej národnej knižnici v Našiciach

 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 25.02.2020
Meniny má: Frederik(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.