Tatran ani v odvete na ukrajinský Motor nestačil

Tatran ani v odvete na ukrajinský Motor nestačil
Prešov nenadviazal v SEHA lige na výkon z Ligy majstrov.Slovenský hádzanársky majster nenadviazal v nadnárodnej lige na ostatný výkon v skupinovej fáze Ligy majstrov, ktorým slávil výhru v severomacedónskej Bitole nad Eurofarmom Rabotnik.V prvom zápase druhej polovice A – skupiny SEHA Gazprom ligy Tatran Prešov nestačil na pôde ukrajinského šampióna HC Motor Záporožie, ktorému podľahol rozdielom šiestich gólov.

Ostalo len pri úmysloch a snahe

Prešovčania sa po tom, ako v úvodnom kole nadnárodnej ligy prehrali v Tatran handball arene s Motorom o jediný gól, ktorý inkasovali dve sekundy pred koncom, netajili pred cestou do Záporožia úmyslom zobrať si z Ukrajiny požičané späť. Žiaľ, realita v samotnom zápase na tento zámer nestačila. Zverenci trénera Tatrana Prešov Slavka Golužu nastúpili v zostave bez spojok Grzentiča a Fodoreana i krídelníka Michalku. Hosťujúci tím nezachytil už úvod stretnutia. Po piatich minútach viedol Motor tri nula a prvý gól Tatrana vsietil až v siedmej minúte Muňoz. Prešov sa ale doťahoval, v sedemnástej minúte Carapkin vyrovnal na 7:7. Do polčasu však Záporožie odskočilo znovu na trojgólový rozdiel. Po prestávke dvakrát svitla slovenskému majstrovi iskierka nádeje. To keď po góloch Lapajneho v 36. minúte na 14:14 a v 38. minúte Afanou Gatineho na 15:15 bolo skóre zrovnané. V ďalšom priebehu však favorizované Záporožie prevýšilo čoraz častejšie chybujúcich Prešovčanov v útočnej fáze a po následných kontrách svoj náskok zvyšovalo. A to mnoho šancí Motora, aj z kategórie takzvaných vyložených, zneškodnil ukrajinský rodák so slovenským pasom v bráne Tatrana Igor Čupryna. Prešov mal v zápase aspoň posledné slovo. V posledných sekundách duelu ešte ukrojil zo sedemgólového domáceho náskoku Lukáš Urban.

Zaspali úvod zápasu

„Podľa mňa sme ukázali celkom dobrú hádzanú,“ mienil I. Čupryna. „Žiaľ, na kvalitný Motor to nestačilo. Našim chlapcom postupne ubúdali sily, z čoho pramenili viaceré zbytočné straty lopty a ďalšie chyby v útoku, z ktorých skúsený súper ťažil. Veľa gólov sme dostali z rýchlych protiútokov, ktorým je brankárom zvyčajne ťažko zabrániť.“ Strelec posledného gólu v zápase Lukáš Urban doplnil spoluhráča výstižne: „Zaspali sme úvod zápasu a potom je to veľmi ťažké, zmazať manko proti takémuto silnému súperovi, akým ukrajinský Motor nepochybne je.“

Domáci prevýšili hostí vo všetkom

Kompliment na adresu súpera v Záporoží vyslovil aj tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža.

„Motor zvíťazil absolútne zaslúžene. Na ihrisku nás prevýšil vo všetkých herných ukazovateľoch. Na našom mužstve bolo cítiť jeden z jeho hlavných problémov. A to, že nedokáže preniesť kvalitný výkon z jedného zápasu o pár dní do druhého. V obrane nehralo dostatočne agresívne. Nefungovalo nám bránenie súperových pivotov napriek tomu, že to mal byť jeden z našich taktických zámerov. Tak, aby hráči Motora boli nútení zakončovať akcie zvonku. Po prestávke sme sa síce vrátili do zápasu, dvakrát vyrovnali, no vlastnými chybami sa pripravili o šancu na lepší výsledok.“

V sobotu v THA Liga majstrov

V sobotu druhého novembra čaká Tatran Prešov ďalší neľahký zápas. Tentoraz v skupinovej fáze Ligy majstrov s Eurofarmom Rabotnik Bitola. Súperom zo Severného Macedónska, ktorého slovenský majster dvadsiateho októbra zdolal v jeho prostredí o jediný gól. Toto sobotné stretnutie má stanovený začiatok v TATRAN handball arene o 18. hodine. V pondelok o 18.30 hodine nastúpi Tatran Prešov rámci SEHA Gazprom ligy v THA proti chorvátskemu vicemajstrovi RK Nexe Našice.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 25.02.2020
Meniny má: Frederik(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.