Prešov si ani do tretice vonku neškrtol

Prešov si ani do tretice vonku neškrtol

MAJSTER V SEZÓNE PRVÝ RAZ PREHRAL

Tak ani na tretí pokus v slovenskej Tipos extralige osemnásobný šampión na súperovej pôde neuspel. Po nečakaných remízach v Považskej Bystrici a Nových Zámkoch v 18.resp.19.kole, v dvadsiatom prvom prišla prvá prehra. Hlohovec na domácej palubovke prekvapujúco, no celkom zaslúžene získal skalp majstrovského Prešova.  

HLOHOVEC. Tatran Prešov, vedený už novým trénerom Romanom Lamačom, herne sklamal. S jedinou výnimkou, kedy v 16.minúte šiel do vedenia 10:9, celý zápas iba doťahoval súperov náskok. Prehrával o tri, štyri aj o aj päť gólov. Chybil predovšetkým v obranných, avšak i v útočných činnostiach. V samom závere síce z päťgólového náskoku Sporty Tatran skresal, ale na ani vyrovnanie už nemal.

Lamačovi extraligový návrat nevyšiel

Výkon Tatrana bol sklamaním. Opätovný návrat na extraligovú scénu trénerovi Romanovi Lamačovi nevyšiel. Pritom, nápadité kombinácie v štvrťfinále SP s Michalovcami dávali nádej, že  prešovský tím s „príchodom čerstvého vzduchu“ do majstrovskej kabíny sa vráti opäť do starých dobrých koľají. Nie je to ospravedlnenie, ale Tatranu chýbal predovšetkým brankár Verkič, ktorý si v Srbsku, podobne ako Pejovič v Čiernej Hore, vybavuje nevyhnuté formality na predĺženie pracovného pobytu na Slovensku. Takto ostal Krupa, ktorého navyše pred odchodom do Hlohovca „obchádza“ viróza, osamotený. Nedarilo sa mu, nepomohli mu veľmi ani spoluhráči v obrane. Výsledkom bola iba 24 percentná úspešnosť jeho zásahov.

Obrana je aj o nasadení

Kým už v spomenutom pohárovom štvrťfinále s Michalovcami aj tréner R. Lamač pochváliť útočný prejav svojich zverencov, na obranu si ťažkal. Priznal, že práve v tam má súčasný Tatran najväčšie rezervy. Na tom musí ešte poriadne popracovať. Do zápasu v Hlohovci to však nestihol. „Sám som prekvapený, ako v obrane hráme zle. Góly dostávame zo spojok, pivotov aj z preskokov. V tej „nula šestke“, ako som už vravel, chýba nám stále potrebná agresivita, spolupráca, komunikácia hráčov medzi sebou. Skrátka, aj v Hlohovci to v obrane bolo mdlé,“ zhrnul po prehre R. Lamač. „Obranné činnosti sú však, a hlavne, o nasadení. A to mi tentoraz chýbalo. Brániť na šesťdesiat, sedemdesiat percent sa jednoducho nedá. Najmä ak je súper poriadne nažhavený a hlavne keď mu ide karta. Nuž a Sporte v súboji s nami naozaj šla a hneď sme mali problém.“

Najprv Michalovce, až potom bundesligový líder

Na rozdiel od Lamačovho debutu v Slovenskom pohári, v tom  extraligovom nemohol byť spokojný s útokom. „Bolo to spôsobené aj tým, že súper dosť atypicky nám bránil naše krajné spojky, povedal by som polo osobnou obranou. Tým pádom naša kombinačná činnosť bola okyptená,“ konštatoval tréner Tatrana. Dôležitým jazýčkom na miske váh boli ale výkony brankárov. Hlohovčanom sa rozchytal k výbornému výkonu Žernovič. Avšak iba on zápas Sporte určite nevyhral. „Presne tak! Treba to ale vidieť aj v súvislostiach. Náš základný obranný systém „nula šesť alebo jedna päť“ nám dobre nefungoval. Zlá branná činnosť, zlý  brankár a opačne. Sú to spojité nádoby , na ktorých sme v Hlohovci pohoreli. Nakoniec, v snahe niečo s nepriaznivým stavom urobiť, musel som s našimi vysokými hráčmi siahnuť k obrannému systému s vysunutou, agresívnou obranou „dva štyri aj tri - tri“, čo bolo priam do neba volajúce“. Takto to ale pri takých vysokých hráčoch, akými Prešov disponuje, hrať nemôžeme.“ Prešov hrá v stredu Tipos extraligu v Michalovciach a v sobotu 9.2. vkročí do skupinovej fázy Pohára EHF zápasom so súperom najťažšieho kalibru, lídrom nemeckej bundesligy Rhein – Neckar Löwen. „Momentálne, po zápase v Hlohovci ma ako trénera nezaujíma čo bude v sobotu. Pred nami je streda v Michalovciach. Tam sa už musíme so súperom vysporiadať. Nie iba výsledkom, ale tiež výkonom. Až potom všetko upriamime v príprave na Nemcov.“

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 25.01.2020
Meniny má: Gejza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.