Prešov ulovil reprezentanta Tomáša Urbana

Prešov ulovil reprezentanta Tomáša Urbana

Rady Urbanovcov sa v prešovskom Tatrane rozšíria. Po Michalovi Urbanovi, ktorý bol pri všetkých ôsmich majstrovských tituloch Tatrana Prešov, na súpisku  seniorského kádra pribudli na prahu tejto sezóny bratia Juraj a Lukáš Urbanovci. Ako sme sa včera popoludní dozvedeli, k trom spomenutým menám je treba priradiť aj štvrté. 

PREŠOV. Po predčasnom odchode Jana Sobola, ostal jediným ľavorukým pravým krídlom v Tatrane Prešov Tomáš Číp. Od včerajška to však už neplatí. Tréner zeleno – bielych Roman Lamač môže už rátať so službami slovenského reprezentanta, odchovanca košickej hádzanej a naostatok kmeňového hráča maďarskej Tatabánye Tomáša Urbana.

Možno už nastúpi zajtra v Michalovciach

Túto informáciu, o ktorej sa v prešovských hádzanárskych kuloároch šepkalo už dávnejšie, nám potvrdil generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko. „Pravdou naozaj je, že ľavoruké krídlo Tomáš Urban bol v našom hľadáčiku dlhší čas. Bavili sme sa o ňom napríklad aj vtedy, kedy bol u nás na skusoch mladý Srb Djukič. Voľba ale napokon padla na slovenského reprezentanta. Rokovania o jeho angažovaní neboli ale jednoduché. Tomáš Urban do konca tohto súťažného ročníka bol zmluvne viazaný v Tatabányi. Navyše, tamojší klub mal voči nemu nejaké resty, teda predovšetkým finančné, čo rokovania značne komplikovalo. Ich výsledkom je však konečná dohoda, na konkrétnych podmienkach, ktoré majiteľ klubu pán Miloslav Chmeliar včera napoludnie odobril a s Tomášom Urbanom uzavrel profesionálny kontrakt. Zmluvu sme uzavreli na dva a pol roka s následnou ročnou opciou. Tá nadobudla platnosť včerajším dňom a platí do konca júna 2015. Po tomto termíne má Tatran Prešov na tohto hráča ročné opčné právo. Momentálne robíme všetko preto, aby už v stredajšom zápase v Michalovciach mohol byť nášmu tímu k dispozícii. Ak prebehne všetko hladko, mohol by T. Urban nastúpiť za Tatran proti HC winLand, v ktorom nie tak dávno hosťoval. V prípade, žeby to v stredu ešte nevyšlo, ale v sobotu, osobne verím že určite,  proti lídrovi bundesligy Rhein – Neckar Löwen v Pohári EHF by už Tomáš Urban mohol za Tatran Prešov hrať.“

Autor: 
JÁN LEŠKO
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Streda 22.01.2020
Meniny má: Zora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.