Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

21
2

Motor Zaporozhye

18
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

6
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

19
2

Košice Crows

17
3

MŠK P.Bystrica

15
4

Sporta Hlohovec

11
5

HKM Šaľa

10
6

Nové Zámky

7

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prešovu sa upísal reprezentant Dávid Michalka

Prešovu sa upísal reprezentant Dávid Michalka

Tatran Prešov, úradujúci hádzanársky majster Slovenska sa síce chystá na svoje sedemnáste finále a útok na pätnásty primát, v klube ale zároveň myslia už na ďalšiu sezónu. Slovenský hádzanársky majster si do budúcna upísal ďalšieho perspektívneho hádzanára.

Odchovanec Tatrana Martin Kríž končí

Pred časom sme už informovali, že Tatran Prešov si upísal posilu z elitného španielskeho klubu BM Logroňo La Rioja, dvadsaťšesťročného ľavorukého krídelníka Javiera Muňoza Cabezona. Zakrátko sa slovenskému šampiónovi upísal aj rumunský rodák so španielskym občianstvom, naostatok hrajúci Slovnaft Handball Extraligu v MHK Šaľa, perspektívny, dvadsaťročný, 202 cm vysoký hráč spojkového radu Rares Marian Fodorean.

V ostatných dňoch zalovili manažéri prešovského Tatrana opäť domácich vodách. „Vzhľadom na to ako sa vyvíja situácia v našom klube (napr. aj odchody českých krídiel Hrstku a Čípa) pristúpili sme k ďalšiemu doplneniu kádra. Na tri roky s možnosťou ročnej opcie sme si od budúcej sezóny upísali slovenského reprezentanta, hráča HK Agro Topoľčany, do 31. mája 2019 hosťujúceho v MHK Piešťany, Dávida Michalku,“ informoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický. „Ide pre nás o perspektívneho hádzanára. Krok angažovať D. Michalku (184 cm/70 kg) súvisel s rozhodnutím ešte stále nášho hráča Martina Kríža. Odchovancovi klubu sme ponúkli predĺženie zmluvy s tým, že klub mu ponúkol pozíciu druhého ľavého krídla popri Martinovi Straňovskom, Kríž ponuku neprijal. Rozhodol sa po sezóne hádzanársku kariéru ukončiť a venovať sa kariére v inej profesii. Je nám to ľúto, pretože Martin mal možnosť výrazne sa v tíme uplatniť. Jeho rozhodnutie, hoci s poľutovaním, rešpektujeme. Dávid Michalka, ktorý je pre Tatran prísľubom do budúcnosti, dostane priestor v prvej časti nasledujúcej sezóny predovšetkým v kombinovanom mužstve, ktoré bude pôsobiť v slovenskej extralige. V podobnom ako keď úspešne účinkovalo v predošlej sezóne Slovnaft Handball Extraligy, v ktorej s mladým kádrom, vedenom trénerom S. Kolpakom, získalo Ligový pohár. V jeho prípade nechceme, aby v európskych súťažiach naskakoval do hry na pár minút, ale aby spočiatku sa u nás vyhral, zvykol si na herný systém a postupne bol platným hráčom Tatrana aj na medzinárodnej scéne.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Sobota 14.12.2019
Meniny má: Branislava, Bronislava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.