Rozhodol gól takmer súčasne s klaksónom

Rozhodol gól takmer súčasne s klaksónom

PREŠOV SIAHAL NA SKALP BUNDESLIGOVÉHO LÍDRA 

Hviezdami nabitý bundesligový líder, v kádri aj s hráčom ostatných majstrov sveta, či v bráne s úradujúcim vicemajstrom z MS 2013 v Španielsku, sa po zápase so slovenským šampiónom spontánne radoval. Ako keby Pohár EHF mal už vo vrecku. Aj takto dával nemecký Rhein - Neckar Löwen spokojnosť s tesnou výhrou nad Tatranom Prešov v prvom kole skupinovej fázy Pohára EHF, po Lige majstrov druhej najprestížnejšej súťaži hádzanárov v Európe.        

PREŠOV. TATRAN handball aréna nebola síce zaplnená do posledného miesta (svoj pritom zrejme zohrala kalamitná situácia na cestách i v Prešove nezvyklo neskorý začiatok kvôli priamemu TV prenosu, pozn. red.), no kulisa v nej bola skvelá rovnako, ako samotný, do samého konca dramatický priebeh zápasu.

Tatran sa tesnú prehru nezaslúžil

Slovenský majster nastúpil na prvý zápas skupiny B Pohára EHF po dvoch nečakaných prehrách v Tipos extralige i bez zraneného strelca Olivera Rábeka. Líder bundesligy zase nemohol s najlepším hádzanárov roka Nemecka v minulom roku Uwe Gensheimerom. Absencie kľúčových hráčov však na kvalite duelu neubrali. Naopak tej domácej prispel iste aj návrat medzi žrde Svetislava Verkiča.

Predovšetkým výkon prešovských hádzanárov bol príjemným prekvapením. Rhein – Neckar bol pasovaný za vysokého favorita. Na to však domáci Tatran ohľad nebral. Celý zápas mal vyrovnaný priebeh. O jeho osude sa rozhodlo až v posledných sekundách. V čase 59,24 zakončil neúspešne útočnú akciu Prešova autor ôsmich gólov do prestávky, Dajnis Kristopans. Dána Landina neprekoval. Nasledovala konta hostí a faul pred prešovským bránkoviskom na najlepšie strelca Nemcov Schmida. Práve tento vychýrený kanonier, skoro súčasne so záverečným klaksónom strelil rozhodujúci gól stretnutia. Na veľkú, preveľkú smolu Tatrana. Za výkon, aký prešovský hádzanári so špičkovým svetovým tímom predviedli, určite si prehrať nezaslúžili. V konečnom  dôsledku si však body do tabuľky pripísal favorit.

Dôkaz, že na nemeckých favoritov to vedia

„Ku koncu mi už zjavne chýbali sily. Poslednej strele teda chýbala potrebná razancia.  Možno som sa aj trochu unáhlil. Skrátka, tesne pred záverom mi to nemyslelo tak ako v prvom polčase,“ priznal bezprostredne po skončení úžasného hádzanárskeho divadla jeden z jeho najvýraznejších protagonistov Dajnis Kristopans. „Ozaj veľká škoda, že sme si aspoň tú remízu neustrážili. Súper ale i na samom konci ukázal, prečo vedie najprestížnejšou európsku súťaž.“ Na začiatku ale Tatran tiež ukázal, na čo v skutočnosti má. „S trénerom Lamačom sme hru Nemcov dôkladne študovali. Všimli sme si napríklad, že  nechávajú na počudovanie veľa priestoru pre strieľajúcich ľavákov. Snažil som sa to teda zužitkovať a ono to v prvom polčase vychádzalo. V druhom si už na mňa dali väčší pozor. Myslím tým aj brankárov. Landin si robil svoju prácu vskutku dobre. Dosiahli sme výborný výsledok. Na druhej strane ale tesná prehra neskutočne mrzí. Dokázali sme však, že na favorizované nemecké tímy vieme zahrať. Po Hamburgu a Magdeburgu ďalší čerstvý dôkaz aj s Rhein – Neckar Löwen.“

Tomáš Urban unesený atmosférou v THA

Tatran Prešov predstavil pred prvým skupinovým zápasom Pohára EHF nové maskota. Ako inak, v koňskej podobe... „Koňare“ potom za svetelnej šou predstavili ako prvého svojho nového hráča, reprezentačného krídelníka Tomáša Urbana, strelca piatich prešovských gólov. „Atmosféra v THA bola priam neuveriteľná. Skvelí diváci boli našim hnacím motorom, ďalším hráčom. Myslím, že za podporu sme sa im odvďačili výkonom. Škoda len tej koncovky, v ktorej sa šťastena priklonila na stranu hostí. Aj podľa mňa si Tatran dnes  minimálne remízu zaslúžil. Nič to. Pred nami je séria ďalších zápasov. Už v utorok doma s Croatiou Záhreb. Verím teda, že už čoskoro sa našimi úžasnými fanúšikmi potešíme po víťaznom zápase.“

Dajnis Kristopans

Text k foto: Forma sa mu vrátila v pravý čas.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 24.02.2020
Meniny má: Matej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.