Slovenský majster vstupuje do Pohára EHF

Slovenský majster vstupuje do Pohára EHF

TATRAN ŠTARTUJE S BUNDESLIGOVÝM LÍDROM

Hádzanársky deň D je tu. Tatran Prešov dnes o 20,30 h vkročí do skupinovej fázy Pohára EHF. A hneď v prvom zápase narazí na najväčšieho favorita skupiny i celej, v Európe druhej najprestížnejšej súťaže hádzanárov. Do TATRAN handball arény prichádza aktuálne prvé mužstvo nemeckej bundesligy Rhein – Neckar Löwen.     

PREŠOV. Zápas osemnásobného majstra Slovenska so špičkovým mužstvom z nemeckého Manheimu je pre hádzanárskych fajnšmekrov ozajstným bonbónikom. Stretnutie prvého kola skupinovej fázy Pohára EHF Tatran Prešov – Rhein – Neckar Löwen (20,30 h) povedie bratská dvojica rozhodcov z Kosova Arsim Vitaku a Erdoan Vitaku. Delegátom EHF je Sándor Andorka z Maďarska.

Maroš Kolpak a Rhein – Neckar Löwen

Klub z nemeckého Manheimu dôverne pozná Prešovčan, bývalý reprezentačný brankár, dnes ešte hráč Michaloviec Maroš Kolpak, ktorý v ňom pôsobil úctyhodných štrnásť rokov. „Zo Slovenska som prestúpil do TSV Ostrigen, ktorý sa po piatich rokoch spojili s SG Kronau. Potom klub dostal už súčasný názov Rhein – Neckar Löwen (RNL). Klub menil síce názvy, no ja som stále tých štrnásť rokov hral a pracoval v jeho štruktúrach. Ako brankár, neskôr ako asistent trénera bundesligového tímu a juniorky a tiež ako tréner brankárov,“ zrekapituloval svoje pôsobenie v tomto nemeckom klube, v ktorom zanechal výrazný rukopis. „Smelo môžem povedať, že som sa určitým dielom podieľal na jeho postup budovaní a smerovaní na takú vysokú úroveň, na akej je RNL dnes.“

Fandiť predovšetkým dobrej hádzanej

Maroš Kolpak je rodeným Prešovčanom. V RNL prežil kus svojho života. Dilemu, komu bude dnes fandiť ale nemá. „Fandiť budem predovšetkým dobrej hádzanej. Určite si želám, aby Tatran uhral proti silnému súperovi nejaký ten bod. V prvom rade sa ale chystám vychutnať v hľadisku samotnú hádzanú. Myslím, že Prešov sa po prehre v Michalovciach otrasie. V najvýznamnejších európskych súťažiach prešovskí hádzanári v minulosti dokázali prekvapiť popredné nemecké tímy Flensburg, Hamburg, či Magdeburg. Prečo by sa nemal vypnúť k špičkovému výkonu aj proti RNL? Osobne im budem držať palce, aby im to vyšlo.“

Už s Verkičom a Petrom, môže i T. Urban

Sila Tatrana Prešov by mala stúpnuť návratom do zostavy brankára Svetislava Verkiča, ktorý je už od včerajška späť v Prešove. Hrať v Pohári EHF môže aj pivot Andrej Petro, ktorý už požiadal o odpustenie zvyšku trestu platného pre Tipos extraligu a Slovenský pohár. Nuž a po krátkej premiére v Michalovciach má nová posila Tatrana, slovenský reprezentant Tomáš Urban vybavené potrebné aj pre štart v európskych súťažiach. O dnešný zápas Pohára EHF v THA je záujem značný. Lístky sa míňali v predpredaji, ľudia z viacerých kútov Slovenska si ich rezervovali a vyzdvihnú si ich pred začiatkom stretnutia. „Vstupenky budeme predávať v THA aj v priebehu dneška. Dve pokladnice haly potom otvoríme dve hodiny pred začiatkom duelu. Keďže na vstupoch do haly budú aj bezpečnostné kontroly, prosíme divákov, aby prišli v dostatočnom časovom predstihu, aby pokojne mohli zaujať svoje miesta v hľadisku THA,“ požiadal generálny manažér Tatrana Prešov Branko Benko.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Pondelok 24.02.2020
Meniny má: Matej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.