SD: Šaľu sme zdolali o desať gólov

SD: Šaľu sme zdolali o desať gólov

Straší dorastenci Tatrana Prešov si udržiavajú stopercentnú úspešnosť aj naďalej. V 6. kole na domácej palubovke porazili desaťgólovým rozdielom 39:29 (19:12) Šaľu a stále ako jediný v súťaži nestratili ani bod. Najlepším strelcom zápasu proti šali bol Samuel Demčák, ktorý sa na výhre podieľal ôsmimi gólmi.  

SD – 6. kolo: Tatran Prešov – HKM Šaľa 39:29 (19:12)

Zostava a góly Tatran: Vaško, Vasiľ, Rychvalský – Kimák-Fejko 6, Kažík 3, Valenčín 2, Magdolen 4, Stašík, Demčák 8/3, J. Kravčák 7, Surňák 4, Schnierer, Kmec, Fech 5, Kohút tréner: Stanislav Kolpak, vedúci tímu: Daniel Jurecký.

Najviac gólov súpera: Lužica a Bogár po 6, Lukačin 6/2 7-metrové hody: 3/3 – 2/2, vylúčenia: 2:2.

Priebeh zápasu: 3:0, 5:1, 7:3, 10:8, 16:8, 18:12, 25:16, 28:19, 33:22, 36:23, 37:28, 39:28.

Stanislav Kolpak, tréner starších dorastencov Tatrana: „V tomto zápase sme chceli zopakovať výkon, ktorý sme predviedli proti Bratislave, ale podarilo sa nám to len na šesťdesiat percent, čo nakoniec stačilo na víťazstvo o desať gólov. Celý zápas sme mali pod kontrolou a ani raz sme v jeho priebehu neprehrávali. V 17. minúte prvého polčasu sme šnúrou šiestich gólov po sebe prakticky rozhodli o výsledku. V druhom polčase sme ešte trocha na súpera pritlačili a keď bol rozdiel o trinásť gólov, nebolo pochýb o víťazovi zápasu. Ale vrátim sa ešte k hernému výkonu. V obrannej fáze veľmi slušne pracovali Fech, Demčák, Kimák-Fejko, Surňák, Kmec a Kažík, ale mali sme  najväčšie problémy na pravej strane, kde sa Magdolen, Kravčák a Schnierer  nedokázali vysporiadať s útočiacimi hráčmi a aj najviac ľahkých gólov sme dostávali z týchto priestorov. V útočnej fáze pri prechode do protiútoku sme boli pomalší ako obvykle a nedokázali sme vytvárať ešte väčší tlak na súpera a dávať viac gólov z trhákov a druhej vlny. No na postavenú obranu súpera sme zahrali celkom slušne. Pätica spojok Magdolen, Demčák, Kravčák, Valenčín a Surňák hrali nátlakovo smerom kolmo na bránu a tým vytvárali priestor pre pivotov a krídla. Chlapcom chcem poďakovať za predvedený výkon a teším sa z ich úspechu. Po dlhšej dobe dostali pozvánku na reprezentačný zraz juniorov Demčák, Magdolen, Fech a Vasiľ a taktiež na reprezentačný zraz kadetov Surňák, Kravčák a Kimák-Fejko.“ 

Tabuľka 1. ligy starších dorastencov:  

https://slovakhandball.sk/sutaz/dorast/1-liga-starsi-dorastenci/ 

Najbližšie sa v 7. kole 1. dorasteneckej ligy predstavia starší dorastenci Tatrana Prešov o dva týždne, po reprezentačnej prestávke, v sobotu 2. novembra na palubovke posledného tímu súťaže Slovana Modra.

Autor: 
TP
Zdroj: 
TP
Dnes je: Pondelok 24.02.2020
Meniny má: Matej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.