SEHA: Druhú časť základnej časti začneme so Záporožím

SEHA: Druhú časť základnej časti začneme so Záporožím

Po vyše trojtýždňovej pauze čaká na hádzanárov Tatrana Prešov ďalší, v poradí šiesty, súboj v A-skupine nadnárodnej SEHA Gazprom ligy. Odvetnú časť súťaže začínajú zverenci Slavka Golužu na palubovke ukrajinského majstra Motoru Záporožie.

Nováčikovi tejto súťaže patrí po piatich odohraných zápasoch 1. miesto v nekompletnej tabuľke skupiny, v ktorej ale zatiaľ chýba Vardaru Skopje odohrať ešte jeden duel, a tak stráca na Záporožie tri body. Motor je však zatiaľ jediným  tímom, ktorý úradujúceho víťaza Ligy majstrov a obhajcu víťazstva v SEHA lige dokázal zdolať (doma 32:31, čím mu vrátil tesnú domácu prehru 30:31 z Ligy majstrov). Zatiaľ jedinú prehru v nadnárodnej súťaži inkasoval šesťnásobný ukrajinský majster na palubovke srbskej Vojvodiny (22:25), a tak v zamotanej tabuľke má 12 bodov, ale len trojbodový odstup od Vardaru, Vojvodiny, ale aj nášho Tatrana. Ten zatiaľ podľahol iba Vardaru (22:29) a práve Záporožiu v otváracom stretnutí sezóny, v ktorom mal nebezpečného súpera takpovediac na lopate, no napokon prehral tesne 24:25.

Obaja súperi pritom bojujú aj v Lige majstrov. Osemfinalista z minulej sezóny Motor Záporožie v elitnej B-skupine zatiaľ uzatvára poradie s jediným bodom za remízu v Porte (35:35). Podobne však aj Tatran musel čakať na svoje prvé body až do piateho zápasu. Získal ich na palubovke tímu Eurofarm Rabotnik po výhre 24:23. Vyrovnanosť oboch tímov v týchto štatistikách potvrdzuje aj poradie v tabuľke strelcov nadnárodnej SEHA ligy, kde sú kanonieri Javi Muňoz, ktorý je zároveň piatym najlepším strelcom Ligy majstrov, aj Oleksandr Kasai spoločne na delenom 8. mieste s 21 gólmi.  

Okrem tohtosezónneho úvodného vzájomného merania síl v Prešove sa oba tímy v minulosti už v jednom vzájomnom dvojzápase stretli. Bolo to pred vyše šiestimi rokmi v skupinovej fáze Pohára EHF. V oboch prípadoch vtedy uspel Tatran, keď najprv zvíťazil na pôde Motoru 32:27 a v odvete sa zelenobieli tešili z triumfu 36:28.

Duel Tatrana PrešovZáporoží sa odohrá v utorok 29. októbra o 19. hodine. V priamom prenose ho odvysiela stanica Arena Sport.

Hlasy pred zápasom:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Motor považujem za favorita tohto zápasu. My sa budeme sústrediť na to, aby sme predviedli dobrý výkon a bojovali počas celých 60 minút: Bez ohľadu na vysokú kvalitu, ktorú domáci tím má, nejdeme do Záporožia vzdávajúc sa s bielou vlajkou, ale aby sme odviedli naše maximum a keď sa nám naskytne nejaká príležitosť, aby sme ju uchmatli. Je zložité povedať, aký výsledok bude na konci, ale my na tento duel nastúpime pripravení.“

Igor Čupryna, brankár Tatrana: „Sme si vedomí, že Motor má silný tím s kvalitnými a skúsenými hráčmi. Sú v dobrej forme a určite pôjdu v tomto zápase za víťazstvom. Môžeme teda očakávať nabudený tím, ktorý hrá doma veľmi dobre a bude sa snažiť pokračovať vo svojich výborných výkonoch, ktoré doteraz v SEHA lige predvádzal. Našťastie aj náš tím sa zlepšuje a dostáva zo zranení, preto cestujeme do Záporožia bojovať o tri body.“

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Utorok 25.02.2020
Meniny má: Frederik(a)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.