Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

15
2

PPD Zagreb

15
3

TATRAN PREŠOV

12
4

Nexe Našice

12
5

Meshkov Brest

9
6

Steaua Bucuresti

9

Aktuálna tabuľka
TIPOS EXTRALIGA

1

HKM Šaľa

13
2

TATRAN PREŠOV

12
3

MŠK P.Bystrica

10
4

Nové Zámky

10
5

HK Topoľčany

8
6

MHK Piešťany

6

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEHA Gazprom League Preview: Nexe Našice (CRO) – Tatran Prešov (SVK)

SEHA Gazprom League Preview: Nexe Našice (CRO) – Tatran Prešov (SVK)

V 6. kole SEHA Gazprom League nastúpi vo štvrtok 19. októbra 2017 o 19.00 hod. v chorvátskych Našiciach slovenský majster Tatran Prešov proti domácemu vicemajstrovi Nexe.

Tatran je v priebežnej tabuľke SEHA ligy na 5. mieste, keď v 5 zápasoch zaznamenal 9 bodov za 3 výhry a 2 prehry. Vo štvrtok večer sa stretne v Našiciach s domácim Nexe, ktoré je na 8. mieste tejto nadnárodnej súťaže, keď v 5 stretnutiach získalo 4 body za 1 výhru, 1 remízu a 3 prehry.

Oba tímy sa stretli v priebehu posledných 5 sezón v 10 vzájomných súbojoch. Celková bilancia hovorí v prospech Tatrana, ktorý má na svojom konte 6 víťazstiev, 1 remízu a 3 prehry, pričom v minulej sezóne SEHA ligy vyhrali Prešovčania v Našiciach 31:25 a doma remizovali 29:29.

Hlasy pred stretnutím

Slavko Goluža, tréner Tatrana:

Očakávame veľmi ťažký súboj na palubovke Nexe, ktoré sú typickým domácim tímom. Nexe podávajú pred vlastnými fanúšikmi agresívnejšie a kvalitnejšie výkony, ako je tomu vonku. Posledných 10 dní nás trápia zdravotné problémy hráčov, ktorí bojovali s chrípkou. Príprava bola trochu obmedzená, ale urobíme všetko preto, aby sme podali kvalitný tímový výkon a získali 3 dôležité body.

Mario Cvitkovič, brankár Tatrana: 

Bude to dobrý zápas. Teším sa na to, že sa vrátim hrať do Chorvátska. Nexe sú dobrým, mladým tímom so skvelým trénerom. Našim cieľom je získať 3 body ako v každom stretnutí.

Radovan Pekár, kapitán Tatrana:

Určite budeme chcieť nadviazať na dobré výkony a koncentrovať sa čo najlepšie, nastaviť sa na to hlavne psychicky. Je to náročný zápas, musíme výborne zahrať v obrane a potom potvrdiť našu dobrú hru aj v útoku. Verím, že budeme mať aj šťastie a domov sa vrátime s dobrým výsledkom.

Hrvoje Horvat, tréner Nexe:

Po dlhom čase by bolo pekné konečne získať 3 body. Vieme však, že to nebude ľahké. Tatran potvrdzuje, že je jedným z najlepších tímov ligy v tejto sezóne. Je to veľmi dobre poskladaný tím vedený trénerom Slavkom Golužom. Najväčšou silou Tatrana je jeho obrana, druhou sú brankári a treťou individuálna vyspelosť a imaginácia individualít, akou je napríklad Butorac. Musíme hrať tímovo. Bude to ťažký súboj s kopou kontaktov a našim cieľom je dominovať v tomto aspekte hry.

Vedran Zrnič, pravé krídlo Nexe:

Je veľmi dôležité, aby sme získali 3 body pred reprezentačnou prestávkou. Tatran hrá naozaj veľmi dobre pod vedením svojho nového trénera. Vieme, čo nás to stojí, keď ho chceme poraziť, ale v tejto sezóne to bude ešte ťažšie než kedykoľvek predtým. Tatran má zaujímavých brankárov a Butoraca, ktorý hrá na v tejto sezóne na najlepšej možnej úrovni. Našim cieľom je odohrať rýchly, bojovný zápas, ktorý postaví našich fanúšikov na nohy.

FOTO: Viktor Zamborský

Text k fotu: Mario Cvitkovič, brankár Tatrana Prešov, tvorí spolu so svojim kolegom Igorom Chuprynom skvelú gólmanskú dvojicu, ktorej výkony môžu byť kľúčovým faktorom v boji o postup do Final 4 SEHA Gazprom League 2017/2018.

Autor: 
Richard Fech
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Pondelok 22.10.2018
Meniny má: Sergej

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.