SEHA Gazprom League Preview: Tatran Prešov (SVK) – Meškov Brest (BLR)

SEHA Gazprom League Preview: Tatran Prešov (SVK) – Meškov Brest (BLR)

V 1. kole SEHA Gazprom League privíta v stredu 30. augusta 2017 o 17.15 hod. v Tatran handball aréne slovenský majster Tatran Prešov bieloruského šampióna Meškov Brest.

Tatran sa s Meškovom stretáva pravidelne v súbojoch SEHA ligy a Ligy majstrov už od septembra 2012. Čo sa týka vzájomnej bilancie oboch tímov, slovenský majster má na svojom konte 5 víťazstiev, 1 prehru po predĺžení na SEHA Final Four 2013/2014 a 8 prehier v riadnom hracom čase. Celková bilancia v SEHA Gazprom League hovorí tesne v neprospech Tatrana – 5 výhier a 6 prehier. V poslednej sezóne 2016/2017 prehral Tatran doma s Meškovom 25:30 a v Breste 25:33.

V sezóne 2017/2018 sa Tatran so svojím novým trénerom Slavkom Golužom a obmeneným kádrom bude snažiť o podstatne lepšie výsledky v SEHA Gazprom League, čo bude chcieť dokázať už v prvom domácom súboji proti Meškovu. Tatran bude povzbudený nielen prvým triumfom v sezóne – ziskom Česko – Slovenského pohára, ktorý vyhral v nedeľu už tretíkrát po sebe po víťazstve nad českým majstrom Duklou Praha, ale aj veľkou diváckou návštevou v Tatran handball aréne, ktorá sa očakáva po príchode svetoznámeho chorvátskeho trénera Slavka Golužu. 

Hlasy pred stretnutím

Slavko Goluža, tréner Tatrana:

Vieme, že Meškov Brest vymenil 4-5 hráčov. Čo sa týka systému hry súpera, tu k veľkej zmene neprišlo. Meškov je veľmi kvalitný tím. Očakávame ťažký a napínavý súboj. Rešpektujeme každé mužstvo, čo platí aj o Breste. Hráme úvodné stretnutie sezóny na domácej palubovke, nemáme sa čoho báť. Máme zdravotné problémy v tíme. Najviac nám chýba jeden z našich najlepších hráčov Oliver Rábek. Aj ostatní hráči mali nepríjemné zdravotné problémy v Doboji, ktoré sa im podarilo prekonať. Práve sme sa vrátili z Česko – Slovenského pohára, takže hráči sú unavení z dlhej cesty. Urobíme maximum preto, aby sme sa čo najlepšie pripravili na zápas proti Brestu.

Radovan Pekár, ľavá spojka Tatrana:

Do nového ročníka SEHA League by sme chceli vstúpiť úspešným výsledkom. V prvom stretnutí by sme chceli ukázať, čo všetko sme natrénovali v lete. Tento súboj bude určite iný, ako bol v minule sezóne. Meškov má iný tím. My máme tiež nové zmeny v kádri. Kvalita oboch tímov sa ukáže až na ihrisku. Chceli by sme ukázať našim fanúšikom, že sme dobre pripravení na novú sezónu a potešiť ich výborným výkonom. 

Sergej Bebeško, tréner Meškova:

Pred nami je náš úvodný zápas sezóny. Morálka našich hráčov je veľmi vysoká. Všetci čakáme na to, kedy začneme hrať zápasy. Čo sa týka našej súpisky, Yurinok je mimo kvôli zraneniu, ktoré utrpel na turnaji v Biala-Podlaska. Yaschenko nebude takisto k dispozícii. Náš cieľ je celkom jasný – chceme vyhrať. Poznáme sa s našim súperom, vieme, že zmenili trénera, a že v tomto súboji nebude hrať jeden z jeho najlepších hráčov Rábek. Tatran sa snaží prispôsobiť sa niektorým novým útočných aj obranným schémam v novej sezóne, keďže teraz hrá v oveľa nižšom tempe. Vieme však, že Tatran môže byť nebezpečný na svojej palubovke.

Ljubo Vukič, ľavé krídlo Meškova:

Domnievam sa, že sme veľmi dobre pripravení na sezónu. Je pre nás veľmi dôležité žačať sezónu pozitívne. Preto aj cestujeme do Prešova s cieľom vyhrať, napriek tomu, že vieme, že to nebude ľahké. Je vždy veľkou výzvou hrať proti Tatranu na jeho palubovke. Cítim, že to bude veľmi zaujímavý súboj.

FOTO: Viktor Zamborský

TEXT k fotu: Kapitán Tatrana Prešov Radovan Pekár bude hlavným obranným pilierom tímu Slavka Golužu v úvodnom súboji SEHA Gazprom League proti Meškovu Brest.

Autor: 
Richard Fech
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Pondelok 25.06.2018
Meniny má: Tadeáš

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.