Tatran vstupuje do novej sezóny s novou filozofiou a viacerými zmenami

Tatran vstupuje do novej sezóny s novou filozofiou a viacerými zmenami

Ziskom Československého pohára cez víkend odštartovali hádzanári nášho Tatrana Prešov novú sezónu. Krátko po návrate z Plzne sa zástupcovia klubu stretli s novinármi, aby sa na tlačovej besede podelili o vízie a ciele pred štartom sezóny. Predstavili aj nové tváre v zelenobielom na čele s novým trénerom Slavkom Golužom. „Latku som si postavil veľmi vysoko a s vysokými ambíciami. Hlavne čo sa týka prístupu ku každému zápasu. Chceme maximálne bojovať. Niekedy bude otázne, či to bude stačiť na úspešný výsledok, ale do každého zápasu budeme chcieť ísť s maximálnymi ambíciami,“ prezradil okrem iného novinárom tento trojnásobný olympijský víťaz a držiteľ mnohých ďalších medzinárodných hádzanárskych titulov ako hráč i tréner.“ 

Novinárom sa premiérovo okrem trénera predstavil aj nový generálny manažér klubu Miroslav Benický, ktorý po minulej sezóne na tomto poste nahradil Branka Benka. Novinárom vysvetlil novú filozofiu tvorby kádra, do ktorého pribudli chorvátski hráči Mario Cvitkovič, Ante Babič, Bruno Butorac a tiež český reprezentant Michal Kasal. „Stavili sme na to budovať do ďalších sezón mužstvo okolo mladých perspektívnych hráčov s kvalitnou hádzanárskou školou, pretože hádzaná v krajinách bývalej Juhoslávie je veľmi kvalitná. Nový Tatran by mal byť preto temperamentnejší, bojovnejší a z hádzanárskeho pohľadu organizovaný. Hrať kvalitný systém, dobre brániť a chodiť do protiútokov,“ vysvetlil Benický.

Čo sa však v tíme nemení, to je jeho kapitán. Rado Pekár je prešovskou stálicou a teší sa na ďalšiu sezónu v zelenobielych farbách. Zmeny zatiaľ vníma pozitívne, no od fanúšikov žiada aj trpezlivosť. „Nedá sa zmeniť všetko naraz, treba tomu aj trochu času. Ale za ten krátky čas si myslím, že sme urobili veľa zmien a veľký kus roboty, ktorý možno len tak hneď navonok nebude vidieť. Som ale presvedčený, že sa časom prejaví a naša práca a úsilie prinesie svoje ovocie,“ poznamenal prešovský kapitán, ktorý si pochvaľoval aj prínos nového trénera. „Keď prišiel prvýkrát na tréning, tak bolo cítiť rešpekt. Ale myslím si, že teraz to vystriedala aj taká chuť ho napodobniť a vstrebávať všetky jeho vedomosti ohľadom hádzanej. Myslím si, že chlapci to celkom dobre poňali a nakopli to s tým, že sa chcú zlepšovať. Učí nás hádzanárske veci, ale i takému chorvátskemu sebavedomiu a bojovnosti, čo je veľmi pozitívne a stále nám pripomína, aby sme sa postupne zlepšovali,“ dodal Rado Pekár.   

Generálny manažér Miroslav Benický uviedol, že cieľom klubu v novej sezóne je po zisku Československého pohára aj obhajoba Slovenského pohára a zisk 14. titulu majstra Slovenska. V SEHA lige chce Tatran v náročnej konkurencii vylepšiť účinkovanie z minulej sezóny a vrátiť sa medzi šesť najlepších tímov, no a najbližším cieľom je postup z domáceho kvalifikačného turnaja Ligy majstrov. Ten nás čaká už tento víkend, a tak nová sezóna sa v týchto dňoch rozbehne skutočne naostro.  Už v stredu 30. augusta sa nový káder premiérovo predstaví priaznivcom v otváracom dueli SEHA ligy proti Meškovu Brest (od 17.15 hod. v Tatran handball aréne), no a počas soboty a nedele nás čaká opäť doma kvalifikácia Ligy majstrov. Našim prvým súperom bude najskôr v semifinále v sobotu 2. septembra o 16. hodine rakúsky tím Alpla HC Hard, ďalší súper vzíde z druhej dvojice Riihamaki Cocks (Fín.) – Sporting Lisabon (Por.), v drese ktorého sa predstaví aj náš bývalý hráč Michal Kopčo. Nedeľňajšie súboje o jedinú postupovú miestenku sú na programe od 13.30 hod. (o 3. miesto) a 16.05 hod. (finále).  

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
Tatran Prešov
Dnes je: Pondelok 25.06.2018
Meniny má: Tadeáš

 

 

 

 

 

 

 

szh

 

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.