SEHA: Na zápase s Pekingom aj stovka minihádzanárov

SEHA: Na zápase s Pekingom aj stovka minihádzanárov

Hádzanárov Tatrana Prešov čaká v tomto roku posledná medzinárodná konfrontácia v domácom prostredí. V stredu privítajú v Tatran handball aréne atraktívneho súpera – čínsky Peking.

Čínsky tím reprezentujúci Športovú univerzitu Peking je nováčikom súťaže. Nadnárodnú súťaž hrá s cieľom rozvíjať čínsku hádzanú a jeho hráčmi sú aj preto, na rozdiel od ostatných klubov, výlučne čínski hádzanári. Tí v doterajším siedmich stretnutiach A-skupiny čakajú na svoje prvé body. Iba v dvoch zápasoch doteraz prehrali nižším ako dvojciferným rozdielom. Najprv doma o 7 gólov podľahli Vojvodine Nový Sad (21:28) a prekvapujúco vzdorovali aj majstrovskému Vardaru Skopje (28:36).

Tatranu v domácom prostredí na palubovke v Záhrebe podľahli o 17 gólov (19:36), čo je zároveň ich najvyššia porážka. Zverencom Slavka Golužu patrí tri kolá pred koncom súťaže 4. miesto so zhodným počtom 12 bodov ako priebežne tretej Vojvodine Nový Sad, s ktorou sa stretne v priamom súboji už v sobotu 7. decembra.  Záverečný duel základnej časti, ktorý rozhodne o nasadení pred play-off, absolvuje Tatran v pondelok 9. decembra  na palubovke obhajcu titulu zo Skopje.

Duel s Pekingom je navyše nielen posledným domácim medzinárodným duelom tohto hádzanárskeho roka, ale aj posledným zápasom, v rámci ktorého prebieha zbierka kníh práve pre krajanov vo Vojvodine. Knihy je možné priniesť pred zápasom (info viď nižšie). Vyzbierané knihy zoberie do tamojšej knižnice výprava zelenobielych.

Stredajší zápas sa navyše bude niesť už v sviatočnom duchu, keď Tatran pozval v rámci blížiaceho sa sviatku všetkých detí na duel zhruba stovku malých hádzanárov, ktorí sa pod vedením Regionálneho hádzanárskeho centra venujú minihádzanej. Tí sa okrem samotnej hádzanej môžu tešiť aj na spoločnú fotografiu s oboma tímami a malé mikulášske prekvapenie.

Duel predohrávaného 10. kola, sa v Tatran handball aréne začína v stredu 4. decembra o 17.15 hod. V priamom prenose hu uvedie stanica Arena Sport.  

Hlasy pred zápasom:

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Na zápas s Pekingom musíme byť maximálne sústredení. Súper je rýchlostne veľmi dobre vybavení. Pre nás je to posledný domáci zápas SEHA ligy  v prvej časti sezóny. Potrebujeme ho vyhrať a víťazstvom potvrdiť 3. priečku v tabuľke skupiny. Od chlapcom budem vyžadovať maximálnu angažovanosť. Súpera rešpektujeme, no v zápase pôjdeme jednoznačne za víťazstvom.“

Josef Hozman, krídelník Tatrana: „Nesmieme ich podceniť a musíme do zápasu dať od začiatku sto percent.  Keď ich nepodceníme, tak by sme mali vyhrať. Súper je rýchly na nohách, na to si určite budeme musieť dať pozor. Ak splníme všetko čo si povieme v šatni, tak by sme nemali mať problém.“

Podrobné informácie o zbierke kníh: http://tatranpresov.sk/clanok/podporte-zbierku-knih-pre-slovakov-vo-vojvodine

 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Sobota 25.01.2020
Meniny má: Gejza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.