Tatran nastúpi v Lige majstrov aj proti dobre známym súperom

Tatran nastúpi v Lige majstrov aj proti dobre známym súperom

Fanúšikovia uvidia Portugalcov, Španielov, Fínov, Švédov i Macedóncov. Pätnásťnásobný slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov si v týchto dňoch užíva zvyšné dovolenkové dni. Prípravu na novú sezónu pod taktovkou trénera Slavka Golužu odštartujú prešovskí hádzanári ôsmeho júla. Všetci v klube i v tábore fanúšikov slovenského hádzanárskeho šampióna však s napätím očakávali štvrtkový žreb najprestížnejšej európskej súťaže hádzanárov, skupinovej fázy Ligy majstrov do Viedni. Jeho výsledky sú už známe. Tatran Prešov v ďalšej edícii Ligy majstrov bude tak ako v predošlom ročníku štartovať v C skupine. Súpermi mu budú IK Sävehof (Švéd.), Riihimäen Cocks (Fín.), HC Eurofarm Rabotnik Bitola (Maced.), Bidasoa Irun (Šp.) a Sporting CP Lisabon (Portug.). Skupiny A a B sú určené pre elitné európske kluby a hrať v nich bude po osem tímov. V skupinách C a D bude štartovať po šesť klubov.

S niektorými už hrali

Nad fínskym Riihimäen Cocks Prešovčania v domácom kvalifikačnom turnaji o účasť v LM v ročníku 2017/2018 vyhrali zápas o tretie miesto. Dobre známym pre Tatran je aj portugalský majster Sporting CP Lisabon. Pre dvomi rokmi práve tento klub si v Prešove vybojoval postup do skupinovej fázy. Nuž a v predošlej edícii LM Sporting postúpil z C skupiny do play – off práve na úkor Prešova, pričom pri rovnosti bodov rozhodol v prospech Portugalčanov jediný gól. Aj so švédskym IK Sävehof už Tatran Prešov v najvýznamnejšej európskej súťaži hádzanárov súperil. V sezóne 2010/2011 sa v THA zrodila remíza 31:31, v goteborskej hale Scandinavium však slovenský majster prehral o rozhodujúci jediný gól 32:33, ktorý vtedajší brankár Krupa inkasoval v samom závere. Zaujímavé na tom to súperovi je, že v dlhodobej časti švédskej najvyššej súťaže skončil až siedmy, no v play –off exceloval. Majstrovský titul získal pred Kristianstadom. Tatran na medzinárodnom poli dlhodobo nastupoval proti macedónskym súperom Vardar a Metalurg Skopje. V minulej sezóne však za Vardarom skončil nováčik súťaže Eurofarm Rabotnik. Nuž španielsky klub Bidasoa Irun, vicemajster krajiny, prekvapil i tým, že za sebou zanechal také známe tamojšie tímy ako BM Logroňo La Rioja či Ademar Leon.

Prešov znovu s postupovými ambíciami

„Mnohé reakcie na viedenský žreb Ligy majstrov 2019/2020 tvrdili, že je to pre nás hrateľná skupina,“ reagoval na webovej stránke klubu generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

„Lenže i takto pre rokom sa nám po žrebe dávali šance. Napokon, aj našim cieľom bol postup zo skupiny C. Žiaľ, len o máličko sme oň nakoniec prišli. Samozrejme, aj v tomto ročníku spravíme všetko preto, aby sme boli úspešní a hrali o postup zo skupiny. Avšak treba hneď z kraja povedať, že nás čakajú nepríjemní súperi, z ktorých žiadneho neradno v ničom podceniť. Napríklad, taký Sävehof dokázal prekonať silný Kristianstad, čo je signál, ktorý treba vážne rešpektovať."

Dôležité pre Tatran bude, aby si ustrážil body hlavne v domácom prostredí.

"Iste, brať dôležité body bude nevyhnutné z hľadiska postupových ambícií i z vonku. Faktom ostáva, že nás teší hrať skupinovú fázu Ligy majstrov i v ďalšom ročníku, súperiť s tímami rôznych európskych krajín a ponúknuť tak našim fanúšikom hlavne doma príťažlivé hádzanárske súboje,“ dodal Benický.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Piatok 24.01.2020
Meniny má: Timotej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.