Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

12
2

Vardar Skopje

9
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

3
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

10
2

Košice Crows

9
3

MŠK P.Bystrica

8
4

Sporta Hlohovec

7
5

Nové Zámky

4
6

HKM Šaľa

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatran v budúcej sezóne opäť v skupine C Ligy majstrov

Tatran v budúcej sezóne opäť v skupine C Ligy majstrov

Hádzanári Tatrana Prešov sa v nasledujúcej sezóne Ligy majstrov predstavia v skupine C. Ich súpermi budú švédsky Sävehof, fínsky Cocks, macedónsky Eurofarm Rabotnik, španielsky Irun a portugalský Sporting Lisabon. Rozhodol o tom štvrtkový žreb vo Viedni. Švédsky Sävehof je aktuálnym majstrom krajiny, keď tím prekvapujúco ovládol play-off po tom, čo v dlhodobej časti obsadil až 7. miesto tabuľky. S týmto klubom sme už v Lige majstrov hrali. Bolo to v sezóne 2010/11, keď sme s ním v skupinovej fáze doma remizovali 31:31 a vonku prehrali tesne 32:33. Sävehof sa do Ligy majstrov vracia po siedmich rokoch. V sezóne 2013/14 klub vyhral Challenge cup.

Fínsky Cocks máme ešte v pomerne čerstvej pamäti, keď sme nad ním v domácom kvalifikačnom turnaji v sezóne 2017/18 vyhrali v zápase o 3. miesto 30:27.  V minulej sezóne sa fínsky majster predstavil podobne ako Tatran v hlavnej fáze súťaže, v skupine D obsadil 5. miesto so 6 bodmi.

V tejto súvislosti isto zaujme aj náš „starý známy“ portugalský majster Sporting Lisabon, ktorý sa v Prešove pred dvoma rokmi dostal zo spomenutej  kvalifikácie do skupinovej fázy Ligy majstrov, aby v nej obsadil 4. miesto. No a v minulej sezóne práve na úkor Tatrana prakticky o jediný gól pri zhodnosti bodov portugalský majster postúpil z našej C-skupiny do play-off európskej súťaže číslo 1, kde následne postúpil cez Dinamo Bukurešť. V osemfinále potom bol nad jeho sily až neskorší  finalista Telekom Veszprém.  

Španielska Bidasoa Irun je víťazom Ligy majstrov ešte zo sezóny 1994/95 a o rok neskôr bol tím vo finále, no do pohárovej Európy sa vracia po vyše desiatich rokoch.  V minulom ročníku skončil v španielskej Asobal lige na 2. mieste za suverénnou Barcelonou, ale pred La Riojou a Ademarom Leon.

Posledný súper macedónsky Eurofarm Rabotnik, ktorý je jediným nováčikom súťaže, sa v tabuľke macedónskej ligy dokázal v nadstavbovej časti bodovo vyrovnať poslednému víťazovi Ligy majstrov Vardaru Skopje a vybojoval vicemajstrovský titul. V predchádzajúcej sezóne sa predstavil v Pohári EHF, kde v skupine B obsadil posledné 4. miesto s dvoma bodmi a štvorbodovým odstupom na nám dobre známy tím Nexe Našice.

Skupinové súboje Ligy majstrov sa začnú 11.-15. septembra.

Žreb skupinovej fázy Ligy majstrov (27. júna, Viedeň):

Skupina C: IK Sävehof (Švéd.), Tatran Prešov, Cocks (Fín.), Eurofarm Rabotnik (Mac.), Bidasoa Irun (Špa.), Sporting Lisabon (Port.)

Skupina D: Dynamo Bukurešť (Rum.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Kadetten Schauffhausen (Švaj.), Kristianstad (Švéd.), Wisla Plock (Poľ.), GOX (Dán.) 

Elitná fáza:

Skupina A: Paris Saint-Germain HB, Barca Lassa, SG Flensburg-Handewitt, Aalborg Handbold, MOL-Pick Szeged, HC PPD Zagreb, Elverum Handball, RK Celje Pivovarna Lasko

Skupina B: HC Vardar, Telekom Veszprém HC, PGE Vive Kielce, HC Meshov Brest, HC Motor Zaporozhye, Montpellier HB, FC Porto Sofarma, THW Kiel   

 

Hlasy po žrebe zo sídla EHF vo Viedni:

Slavko Goluža, tréner Tatrana Prešov: „V skupinovej fáze Ligy majstrov niet slabých súperov. Ide o mužstvá, ktoré sú majstrami svojich krajín, alebo sa umiestnili na 2. mieste. Na prvý pohľad možno skupina vyzerá jednoducho, ale netreba sa nechať zaviesť. Každé z mužstiev, predovšetkým doma, bude veľmi nepríjemné. Či to bude Macedónsko, kde sa dá očakávať niekoľkotisícová návšteva, ale to isté platí prakticky aj pre ostatné tímy. Zápasy vonku teda nebudú jednoduché a netreba sa nechať uniesť tým, že názvami sa jedná možnože pre verejnosť o trochu menej známe hádzanárske mužstvá. Treba byť koncentrovaní a ísť krok za krokom. Rozhodne však ako v predchádzajúcich sezónach chceme uspieť a urobíme všetko preto, aby sme sa čím lepšie umiestnili v skupine a zabojovali o postup.“

Miroslav Benický, generálny manažér Tatrana: „Máme skupinu, o ktorej by mnohí povedali, že je to hrateľná skupina. To je určite dobré, keďže aj minulý rok bolo cieľom zabojovať o prvé dve priečky, čo nám napokon o máličko ušlo. Určite budeme z našej strany chcieť urobiť všetko preto, aby sme boli úspešní a zabojovali o postup. Aj keď je tu veľmi nepríjemní Sävehof, majster Švédska, ktorý prekonal Kristianstad a to sa nedá podceniť. A to platí pre všetky mužstvá. Nedajú sa podceniť. My musíme predovšetkým zabojovať a ustrážiť si body doma, ktoré nám v minulej sezóne chýbali. Čo sa týka zápasov vonku, hoci to nie je jednoduché zopakovať, chceme podobne ako naposledy brať body aj zo súperových ihrísk. Ide o Ligu majstrov, najlepšiu európsku súťaž. Tešíme sa na to, že sme jej účastníkmi a budeme môcť privítať mužstvá z rôznych krajín a už teraz sa tešíme na domáce zápasy a našich fanúšikov.“  

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Streda 16.10.2019
Meniny má: Vladimíra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.