Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Motor Zaporozhye

12
2

Vardar Skopje

9
3

TATRAN PREŠOV

9
4

Vojvodina

9
5

Nexe Našice

3
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

10
2

Košice Crows

9
3

MŠK P.Bystrica

8
4

Sporta Hlohovec

7
5

Nové Zámky

4
6

HKM Šaľa

4

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatran od soboty zabojuje o jubilejný 15. slovenský titul

Tatran od soboty zabojuje o jubilejný 15. slovenský titul

V poradí 17-te finále domácej extraligovej súťaže za sebou čaká od soboty 18. mája hádzanárov Tatrana Prešov. Proti finálovému súperovi z Považskej Bystrice sa pokúsia získať v poradí 15. majstrovský titul, z toho 13-ty v jednom rade. Do celkového počtu 17-tich doterajších prvenstiev patria aj tri tituly z federálnych čias.

Tatran kraľuje slovenskej mužskej hádzanej od sezóny 2003/04, odkedy mu iba raz – v sezóne 2005/06 titul uchmatla Považská Bystrica. A práve tá bude aj najbližším finálovým súperom zelenobielych, keď v semifinále Slovnaft handball extraligy porazili Považania Šaľu 3:1 na zápasy. Tatran v semifinále play-off zdolal Nové Zámky hladko 3:0, a tak pred finálovými súbojmi mal opäť dlhšiu - dvojtýždňovú prestávku.  „Je to trochu problém, keďže za šesť týždňov sme odohrali iba tri zápasy. Ale tak to je, plakať nad tým netreba, lebo taká bola situácia a my chceme ostať pozitívni. Teraz sa čo najlepšie pripravujeme na Považskú Bystricu, ktorú rešpektujeme, ale nebojíme sa jej. Chceme proti nej odohrať dobré zápasy a koncentrujeme sa na seba,“ avizuje pred úvodným duelom série medzi dvoma najlepšími tímami dlhodobej časti tohto ročníka Slovnaft handball extraligy tréner Tatrana Slavko Goluža. K finálovému súperovi dodal: „Majú svoju kvalitu, Hrajú dobrú hádzanú a všetci vieme ako ťažko sa hrá v Považskej Bystrici. Ale ja verím sebe a svojmu tímu. Ideme odohrať našu hru, do ktorej chceme dať maximum.“

Tatran sa v tejto sezóne stretol s finálovým súperom súťažne päťkrát. V ligových zápoleniach mal vo všetkých štyroch prípadoch jasne navrch Tatran (v základnej časti 45:28 doma a 28:20 vonku, v nadstavbovej skupine 38:27 doma a 39:24 vonku). Považania však uspeli v rozhodujúcom súboji o Slovenský pohár, keď triumfovali po kontroverznom sedmičkovom vyvrcholení. Spomienky na nevydarené finále však už tréner Goluža nerieši. „Bol to z nášho pohľadu taký zápas, ktorý sa žiaľ občas vyskytne. Nebol to náš deň, čo sa niekedy stane aj iným tímom. Taký je šport, no je to už za nami. Teraz sa koncentrujeme na nové zápasy,“ uviedol tréner, podľa ktorého tím pred sériou o majstra nepotrebuje špeciálnu motiváciu. „Toto je finále. Treba ešte väčšiu motiváciu? Ak sú takéto zápasy, hráč je namotivovaný sám o sebe,“ avizuje prešovský lodivod. Ako uviedol, nezaoberá sa ani tým, žeby  Považskej Bystrici chcel ukázať silu jednoznačným víťazstvom v troch zápasoch. „Nerozmýšľam takto. Som pozitívne naladený, ale rozmýšľam o priebehu zápasu, ktorý je pre nami. A až skončí, začnem rozmýšľať nad tým druhým,“ dodal Goluža, ktorýby mal mať na finále k dispozícii takmer kompletný káder. „Všetci hráči sú  v poriadku. Trénuje už aj Dominik Krok. Jeho štart ale neodporučil lekár a ja nechcem riskovať. Keďže nie som doktor, stav nechám na jeho posúdení. Ostatní chlapci sú pripravení,“dodal chorvátsky kouč.

Na finále sa už tešia aj samotní hráči, ktorým nie je situácia bez dlhšieho zápasového diania príliš po vôli, ale musia sa jej prispôsobiť. „Je to podobné ako pred semifinále, keď sme mali iba tréningy a prípravný modelovaný zápas. Momentálne pracujeme na taktike a pripravujeme sa na súpera. Samozrejme, radi by sme hrali skôr, ale neovplyvníme to, takže si viac oddýchneme a pripravíme sa,“ avizuje Lukáš Urban, ktorý k finálovej sérii dodal: „Očakávam, že Považania budú bojovať, ale my nemôžeme nič podceniť, musíme do toho ísť naplno. Ľudia od nás samozrejme očakávajú výhru. My sa budeme snažiť ukončiť to v najkratšom možnom čase. Ide o posledné zápasy v sezóne, preto verím, že príde viac ľudí ako zvyčajne chodí na extraligu. Dúfam, že nás budú povzbudzovať a dovedú nás k víťazstvám.“ Pred sériou sa nedalo vyhnúť ani zbabranému finále pohárovej súťaže. „Bude to určite v hlave. Preto nepodceníme ani jeden zápas a pôjdeme do nich naplno, lebo už sa nám to raz v sezóne nevyplatilo a tým pádom, dúfam, budú aj všetci chlapci koncentrovaní na celú sériu a že ju zvládneme,“ uzavrel Urban.

Aj podľa ďalšej strednej spojky Januša Lapajneho bude práve prehra v Košiciach proti Považanom motívom navyše. „Možno sme vtedy neukázali dosť motivácie, v tomto je ťažké vidieť do hlavy toho-ktorého športovca, tu ale ide o titul. Preto si myslím, že práve pohárová prehra bude vo finále naše plus,“ uvažuje Lapajne. „Všetci chceme ukázať Bystrici ešte raz, že sme lepší tím a motivuje nás to, aby sme skončili sériu po troch zápasoch. Bola to dlhá sezóna a chceme čo najskôr vyriešiť finálovú sériu a konečne si po nej trochu oddýchnuť,“ dodala slovinská spojka, podľa ktorej sa tímy dobre poznajú a od skončenia semifinále využívajú čas na poriadnu prípravu na tohto súpera. „Čakanie je už dlhé. Fyzicky sme na tom dobre, je to teraz skôr o mentálnom nastavení. V úvode sezóny išlo všetko rýchlo. Prakticky každý tretí deň sme hrali top zápas, či už v Lige majstrov, alebo v SEHA lige. Teraz čakáme už druhý týždeň na snáď tri zápasy a to je vskutku mentálne ťažšie ako fyzicky. Z tejto stránky sme pripravení,“ uviedla stredná spojka Tatrana. Na tvári Januša sa, preňho netypicky, objavila brada. Ako prezradil, nie je to náhoda. „Nie som na ňu zvyknutý a nie som s ňou ani veľmi spokojný. Ale povedal som si, že to skúsim ako v NHL a že si ju oholím až keď vyhráme titul,“ prezradila s úsmevom slovinská spojka.

Harmonogram finálovej série (hrá sa na tri víťazstvá):

1. zápas: 18. mája (sobota) o 18.00  hod.: Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica

2. zápas: 22. mája (streda) o 18.00 hod.:  MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov

3. zápas 25. mája (sobota) o 18.00  hod.: Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica

prípadný 4. zápas: 29. mája (streda) o 18.00 hod.:  MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov

prípadný 5.zápas: 1. júna (sobota) o 18:00 hod.: Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica

 

Autor: 
Ivan Kriššák
Zdroj: 
TP
Dnes je: Štvrtok 17.10.2019
Meniny má: Hedviga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08 - 16 hod.