Aktuálna tabuľka
SEHA League

1

Vardar Skopje

23
2

Motor Zaporozhye

21
3

TATRAN PREŠOV

15
4

Vojvodina

15
5

Nexe Našice

12
6

Beijing Sport

Aktuálna tabuľka
SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGA

1

TATRAN PREŠOV

23
2

MŠK P.Bystrica

21
3

Košice Crows

19
4

Sporta Hlohovec

13
5

HKM Šaľa

12
6

Nové Zámky

11

 

Fanshop ATAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Tatrane sa to znova točí okolo množstva zranení

V Tatrane sa to znova točí okolo množstva zranení
Do konca roka odohrajú hádzanári Tatrana už iba tri extraligové zápasy. Účinkovanie v základnej časti SEHA Gazprom ligy ukončili hádzanári Tatrana Prešov stretnutiami na pôde súperov v Srbsku a Severnom Macedónsku.V oboch mali prípadné bodové zápisy na dosah.Napokon ale v Novom Sade s Vojvodinou prehrali o gól 22:23 a o dva dni neskôr, hoci vyhrávali nad Vardarom Skopje o štyri góly, zápas prehrali o dva 26:28.


V SEHA lige o tretie miesto

Slovenský majster je v tabuľke A-skupiny SEHA ligy zatiaľ na treťom mieste. Či na ňom zotrvá, závisí aj od výsledku posledného zápasu skupiny Záporožie - Nový Sad, ktorý ale pre problémy Srbov pri leteckom presune na Ukrajinu odložili na neskorší termín.„Dôležitý pre nás bol už zápas v Novom Sade, s ktorým na diaľku hráme o tretie miesto v skupine," konštatoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

„Nahrávalo nám, že i prípadná tesná prehra, keďže doma sme vyhrali o päť gólov, by nás udržala na treťom mieste. Samozrejme, chceli sme vyhrať, remízu sme mali krátko pred koncom ozaj na dosah. Žiaľ, nevyšlo to. Azda i preto, že tragická udalosť v Prešove poznačila nastavenie hráčov v tomto stretnutí. A k tomu ešte aj dve zranenia brankára Cvitkoviča a spojky Afanou Gatina zohrali dôležitú rolu. Škoda tesnej prehry o gól, ale za daných okolností sme ju brali." Po presune z Nového Sadu čakal Tatran zápas v Skopje s Vardarom, úradujúcim víťazom Ligy majstrov i obhajcom prvenstva v nadnárodnej lige.

„Nastúpili sme naň s jedným brankárom a jedenástimi hráčmi do poľa. Mali sme výborný vstup do začiatku duelu, ktorý domáci zrejme trochu podcenili. Prvý polčas sme vyhrali o štyri góly, v druhom ale Vardar zabral, otočil skóre, no náš výrazne oslabený tím nezlomil nejakým viacgólovým vedením. Aj prehra o dva góly bola za daných okolností nad naše očakávanie. Priebežne sme v skupine ostali tretí, a čakali na alternatívny termín odloženého zápasu Záporožie - Nový Sad. V prípade výhry Vojvodiny by sme skočili štvrtí v skupine a 'križovali' by sme sa piatym mužstvom B - skupiny, srbskou Metaloplastikou Šabac. Pokiaľ ale Srbi na Ukrajine nezabodujú, v takom prípade by sme hrali s posledným mužstvom druhej skupiny, ruským Spartakom Moskva," vykreslil Benický.

Ak by sa Pešovčanom podarilo v dvoch zápasoch play-off postúpiť, v štvrťfinále by hrali s druhým po základnej časti v B-skupine.„Víťaz tohto dvojzápasu, vychádza to na chorvátsky Záhreb alebo bieloruský Brest, postúpil by do Final Four," uzavrel kalkulácie generálny manažér Tatrana.

Najbližší duel v Modre, najdôležitejší na Považí

Po možných alternatívach záveru SEHA ligy M. Benický spomenul i najbližší program Prešova v slovenskej extralige. V nej v sobotu 14. decembra odohrá zápas v Modre, 18. decembra doma s Hlohovcom a 21. decembra v Považskej Bystrici.  „Po tripe v Srbsku a Severnom Macedónsku preladíme na domácu súťaž. Po zdravotných problémoch by sa mal do zostavy vrátiť Oliver Rábek. Na druhej strane má problémy so zraneným kolenom Mário Cvitkovič, celkom fit nie je ani Afanou Gatine, ale ten by sa už mohol zapojiť do tréningového procesu. Potešiteľné však je, že po zranení kolena sa stav Lukáša Urbana zlepšil. Avšak či to bude stačiť na to, aby nastúpil v dôležitom extraligovom stretnutí v Považskej Bystrici, je nateraz otázne. Skôr si ale myslím, že aj tam nám bude chýbať. Najbližšie hráme v Modre, kam tréner Goluža hodlá nominovať aj dorastencov, ktorí už na nejaké zápasy za náš seniorsky tím nastúpili. V podobnom zložení by sme mohli hrať i doma s Hlohovcom. Najťažší zápas nás ale čaká krátko pred sviatkami na Považí, kde by sme mohli nastúpiť vari už v optimálnejšom zložení," dodal Benický.

Autor: 
Ján Leško
Zdroj: 
korzar.sme.sk
Dnes je: Utorok 21.01.2020
Meniny má: Vincent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predpredaj

PREDAJ PERMANENTIEK


Kontakt na predajcu:

Ing. Marián Estočko
(FARMAKOL, ul. Hollého 3)
tel. +421 51 7724 673

Čas predpredaja: 
08.00 - 16.00 hod.